Nowy pakiet Microsoft Office dla komputerów Mac jeszcze w tym roku

Microsoft już teraz pracuje nad stworzeniem nowej wersji pakietu Office w wersji na system OS X dla komputerów Apple. Finalna wersja tego oprogramowania ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Użytkownicy komputerów z systemem Windows mogą cieszyć się najnowszym pakietem Office 365, ale użytkownicy sprzętów Apple muszą zadowolić się znacznie starszą wersją. Ostatnie wydanie pakietu Office dla komputerów typu MacBook i iMac zostało zaprezentowane jeszcze w 2010 roku. Od blisko czterech lat użytkownicy komputerów Apple korzystają z pakietu Office:Mac 2011, który Microsoft co jakiś czas aktualizuje. Niestety, zespół odpowiedzialny za to oprogramowanie został rozwiązany, a pakiet Office: Mac 2013 nigdy nie powstał.

Teraz przyszła pora na zupełnie nowe wydanie. Aplikacje z pakietu Office dla komputerów Apple ma być częścią pakietu Office 365. Użytkownicy w ramach tego samego abonamentu będą mogli instalować aplikacje takie jak Word i Excel na różnych komputerach, niezależnie od wykorzystywanego systemu. Bardzo możliwe, że w tym roku pojawi się też wreszcie pełnoprawna wersja pakietu Office na tablety Apple iPad.

Zobacz również:

  • macOS Monterey - koniecznie sprawdź te nowe funkcje [poradnik]
  • Office 2021 - sporo nowości i odświeżony wygląd. A jaka cena?
Nowy pakiet Microsoft Office dla komputerów Mac jeszcze w tym roku

Możliwe, że Microsoft wznowił prace nad pakietem Office dla komputerów Mac po ostatnim udostępnieniu przez Apple za darmo dla użytkowników swoich sprzętów alternatywnego pakietu biurowego iWork. Zawiera on w sobie aplikacje będące odpowiednikami Worda, Excela i PowerPointa i od niedawna może działać w przeglądarce za pośrednictwem chmury iCloud.

źródło: macworld.com