Nowy pakiet Microsoft Office dla komputerów Mac jeszcze w tym roku

Microsoft już teraz pracuje nad stworzeniem nowej wersji pakietu Office w wersji na system OS X dla komputerów Apple. Finalna wersja tego oprogramowania ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Użytkownicy komputerów z systemem Windows mogą cieszyć się najnowszym pakietem Office 365, ale użytkownicy sprzętów Apple muszą zadowolić się znacznie starszą wersją. Ostatnie wydanie pakietu Office dla komputerów typu MacBook i iMac zostało zaprezentowane jeszcze w 2010 roku. Od blisko czterech lat użytkownicy komputerów Apple korzystają z pakietu Office:Mac 2011, który Microsoft co jakiś czas aktualizuje. Niestety, zespół odpowiedzialny za to oprogramowanie został rozwiązany, a pakiet Office: Mac 2013 nigdy nie powstał.

Teraz przyszła pora na zupełnie nowe wydanie. Aplikacje z pakietu Office dla komputerów Apple ma być częścią pakietu Office 365. Użytkownicy w ramach tego samego abonamentu będą mogli instalować aplikacje takie jak Word i Excel na różnych komputerach, niezależnie od wykorzystywanego systemu. Bardzo możliwe, że w tym roku pojawi się też wreszcie pełnoprawna wersja pakietu Office na tablety Apple iPad.

Możliwe, że Microsoft wznowił prace nad pakietem Office dla komputerów Mac po ostatnim udostępnieniu przez Apple za darmo dla użytkowników swoich sprzętów alternatywnego pakietu biurowego iWork. Zawiera on w sobie aplikacje będące odpowiednikami Worda, Excela i PowerPointa i od niedawna może działać w przeglądarce za pośrednictwem chmury iCloud.

źródło: macworld.com