Nowy rekord w SMS-owaniu

Oto sprawdzian dla wszystkich wysyłających co dzień dziesiątki wiadomości tekstowych ze swoich komórek. Podczas zawodów, które odbyły się w ostatnich dniach w Singapurze, uczestnicy mieli za zadanie napisać w jak najkrótszym czasie SMS-a złożonego z 26 słów. Zwycięzcy zajęło to zaledwie... 43 sekundy.

Triumfatorką zawodów zorganizowanych przez Singapore Telecomunications pod nazwą "SingTel SMS Shootout" i sponsorowanych przez Nokię oraz Casio, okazała się 23-letnia studentka z Singapuru - Kimberly Leo. Napisała ona skomplikowaną wiadomość, składającą się z 26 wyrazów w niespełna 43 sekundy. Poprzedni rekord należał do Australijczyka, Jamesa Truslera, który 24 września 2003 roku napisał podobną wiadomość w 67 sekund. Wyczyn Kimberly Leo zostanie oficjalnie zgłoszony do Księgi Rekordów Guinnessa.

A oto sentencja, z którą zmierzyli się uczestnicy zawodów: "The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack a human." Podczas pisania zabronione było korzystanie z wszelkiego rodzaju funkcji rozpoznających i uzupełniających wprowadzane słowa. Należało również pamiętać o odpowiednich znakach przystankowych.

Zobacz również:

  • SMS-ujesz z Androida? Wkrótce będziesz mógł pochwalić się nowym profilem
  • Sony zawstydziło cały świat. Wszystko przez nowe God of War

Jak podkreśla organizator zawodów, Kimberly, tak jak jej rówieśnicy wysyła dziennie około 50 wiadomości tekstowych. Miesięcznie może być ich nawet 1500, mówią przedstawiciele Singapore Telecomunications. Usługa SMS wystartowała w Singapurze 10 lat temu. Obecnie na każde 5 osób, aż 4 posiada telefon komórkowy. Przez sieć Singapore Telecomunications przechodzi dziennie prawie 9 milionów SMS-ów.