Nowy, rewolucyjny DivX

Firma DivX Networks udostępniła najnowszą wersję kodeków DivX - oznaczoną numerem 5.1. Z informacji dostarczonych przez przedstawicieli DN wynika, że jest to jedna z najbardziej nowatorskich wersji w historii DivXa - zaimplementowano do niej m.in. zupełnie nowy "tryb psychowizualny", a także opcję automatycznej obróbki obrazu.

Przedstawiciele DivX Networks zapewniają, że nowy kodek pozwala na znaczne przyspieszenie procesu kodowania, a także wyraźnie poprawia jakość wyświetlanego obrazu. Co ważne, zupełnie przeprojektowany został mechanizm dekodujący - dzięki temu działa on teraz znacznie szybciej (również na komputerach wyposażonych w wolniejsze procesory). Poprawiono również kompatybilność z poprzednimi wersjami DivXa - w tym przede wszystkim z wersją 3. Pełną listę zmian zaimplementowanych do nowej wersji kodeka znaleźć można tutaj:http://www.divx.com .

Kodek dostępny jest jak zwykle w dwóch wersjach - DivX Standard (bezpłatnej, ale "okrojonej") oraz DivX Pro (za korzystanie z której trzeba zapłacić lub zgodzić się na zainstalowanie oprogramowania reklamowego).

Wraz z DivX'em 5.1 zaprezentowano również nową wersję odtwarzacza DivX Player.

Więcej informacji:

http://www.divx.com

Plik udostępniamy w naszym serwisie FTP pod adresem:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/1908/DivX_5_1.html