Nowy robot firmy Honda pomoże w chodzeniu

Firma Honda postanowiła wyjść naprzeciw wymaganiom jakie stawia XXI wiek. Tym razem inżynierowie tej spółki skonstruowali robota, który będzie pomagał swojemu właścicielowi w... chodzeniu. Urządzenie to ma, przede wszystkim, chronić zdrowie swoich użytkowników.

Producent robota twierdzi, że jego urządzenie ma pomóc ludziom w nie przemęczaniu nóg. Głównym zadaniem będzie więc odciążenie kolan oraz pomoc w stawianiu kroków. Jun Ashihara, jeden z inżynierów Hondy, twierdzi że robot będzie szczególnie przydatny dla ludzi pracujących na stojąco (przy liniach produkcyjnych) oraz tych którzy muszą dużo chodzić (np. dostawcy przesyłek).

Urządzenie na pierwszy rzut oka wygląda banalnie. W skrócie można je opisać jako siodełko od roweru połączone z parą butów za pomocą metalowej konstrukcji. Okazuje się jednak, że obsługa nowego robota jest również bardzo prosta. Należy jedynie na nim usiąść włożyć nogi w specjalne buty i wcisnąć odpowiedni guzik. Ruchy stają się wtedy dużo lżejsze i wymagające mniejszego nakładu pracy.

Kiyoshi Aikawa, z firmy Honda, stwierdził że obecnie urządzenie testowane jest w niektórych ośrodkach fizjoterapii w Japonii. Robot pomaga ludziom w stawianiu pierwszych kroków po poważnych urazach i przyspiesza ich rehabilitację.

Póki co, nieznana jest data wejścia produktu na rynek ani jego ostateczna cena.

Zobacz także:

Robot jeździ na rowerze... na jednym kole!


Zobacz również