Nowy router Pentagrama: Cerberus P 6341

Pentagram zaprezentował nowy router o nazwie Cerberus P 6341. Działa on w standardzie "n" i pozwala na podzielenie pomiędzy kilka komputerów zarówno łącza typu ADSL Aneks A, jak również łącz kablowych typu DSL.

Dzięki zgodności z dwoma typami łącz, P 6341 współpracuje zarówno z sieciami opartymi o rozwiązania znane z Neostrady, jak również z łącz kablowych instalowanych przez operatorów Aster i UPC. Obsługa sieci bezprzewodowej w standardzie "n" umożliwia przesyłanie danych z maksymalną prędkością 300 Mb/s.

Pentagram Cerebrus P 6341

Pentagram Cerebrus P 6341

Cerberus pozwoli na podzielenie dwóch typów łącz internetowych: ADSL, ADSL 2 i ADSL 2+ oraz DSL. Router łączy się bezpośrednio z linią ADSL lub kablem RJ 45 z łączem kablowym przez wbudowany modem - nie ma potrzeby korzystania z dodatkowych urządzeń. Pełni też funkcję bramy, dzięki której można podłączyć sieć lokalną do internetu. Dla sieci bezprzewodowych pełni funkcję punktu dostępowego (access point).

Wszystkie funkcje routera można w łatwy sposób konfigurować za pomocą przeglądarki Internetowej. Pentagram współpracuje również ze starszymi urządzeniami działającymi w standardach "b" oraz "g".

Sugerowana cena detaliczna urządzenia została ustalona na poziomie 399 złotych.