Nowy rozdział sagi Gwiezdnych Wojen może rozpocząć się już w przyszłym roku

Przecieki ujawniają tajemniczy projekt dotyczący Gwiezdnych Wojen. Przeniesiemy się w czasie i być może spotkamy Darth Bane'a.

Od jakiegoś czasu wiadomo, że film Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie był zakończeniem sagi rodu Skywalker'ów i pewnej ery w uniwersum. Właściciel franczyzy – Disney, jest bardzo tajemniczy w sprawie przyszłości Gwiezdnych Wojen. Od czasu do czasu pojawiają się jednak pewne przecieki i plotki, trzeba przyznać, że ostatnie wiadomości są bardzo intrygujące.

Jak donosi blog Making Star Wars, który może się pochwalić sporą ilością sprawdzonych już przecieków w temacie Gwiezdnych Wojen, Disney rozpoczął Project Luminous związany z nową erą sagi. Podobno nadchodzące produkcje mają nas przenieść do czasów Wysokiej Republiki, czyli około czterystu lat przed wydarzeniami znanymi z filmów. W tamtym okresie miało miejsce wiele ważnych wydarzeń z perspektywy uniwersum Gwiezdnych Wojen, m.in. ustanowienie "Reguły Dwóch" przez Darth Bane'a.

Według przecieków, nowa era ma obejmować zarówno filmy, jak i gry, komiksy oraz produkcje telewizyjne. Portal Ziro.hu, który ma odrębne źródło informacji, donosi, że pierwszą produkcją w ramiach Project Luminos będzie gra, która miałaby się ukazać w 2021 roku, a sam projekt rzekomo zostanie ujawniony jeszcze w tym roku. Choć do plotek należy podchodzić z rezerwą, oficjalne wypowiedzi zdają się pasować do części ujawnionych "przecieków".

CEO Electronic Arts - Andrew Wilson, potwierdził, że przed końcem roku finansowego 2022, ukaże się kolejna gra z serii Gwiezdnych Wojen. Wszystkie te informacje znakomicie łączą się również z ujawnioną wcześniej polityką Disneya względem pełnometrażowych filmów, które jak wiemy zostały tymczasowo zawieszone. Zatem rozpoczęcie nowej ery Gwiezdnych Wojen poza kinowymi salami, wydaje się coraz bardziej prawdopodobne. Jak donosi Ziro.hu, Disney planuje stworzyć uniwersum na podobiznę Marvela, w którym będą prezentowane poszczególne historie, ostatecznie łączące się w jedną całość.

źródło: ziro.hu/makingstarwars.net


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10