Nowy "slider" Motoroli - MOTORIZR Z8

Motorola zaprezentowała na targach 3GSM World Congress nowy model telefonu MOTORIZR Z8. Aparat zwraca uwagę niecodziennym designem - wysuwana klapka zgina się, dopasowując kształtem do twarzy użytkownika.

Telefon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego SymbianOS, posiada wbudowane 90 MB wewnętrznej pamięci, która może być rozszerzona przy pomocy karty microSD do 4 GB. Na dużym, 2,2-calowym ekranie o rozdzielczości QVGA, wyświetlającym 16 milionów kolorów, można np. odtwarzać pliki wideo - z prędkością 30 klatek na sekundę. MOTORIZR Z8 jest wyposażony w obsługę standardu High Speed Downlink Packet Access (HSDPA) z możliwości przesyłania danych z prędkością 3,6 Mbps.

Nowy "slider" Motoroli - MOTORIZR Z8

MOTORIZR Z8

Oprócz tego, telefon wyposażony jest w dwumegapikselową kamerę z funkcją redukcji efektu czerwonych oczu, 8-krotnym zoomem i funkcją nagrywania wideo. Dodatkowo, dzięki obsłudze protokołu Bluetooth z A2DP (Advanced Audio Distribution Profile), można cieszyć się odtwarzaną przez telefon muzyką przy użyciu bezprzewodowych, stereofonicznych słuchawek. Według zapewnień producenta zastosowana w aparacie bateria pozwala na pięć godzin rozmów w sieciach 3G i na 16 dni pozostawania w stanie czuwania.

MOTORIZR Z8 ma pojawić się w sklepach jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku. Dokładne informacje ao cenie i dostępności modelu powinni udostępnić regionalni dystrybutorzy.

Oficjalna informacja.