Nowy smartfon OnePlus'a z obsługą 5G otrzymuje certyfikat

Modele OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro mają być oferowane z modemami sieci 5G, więc OnePlus IN2010 może być jednym z nich.

Tajemniczy smartfon OnePlus'a o nazwie kodowej IN2010 otrzymał właśnie zgodę od Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych MPIIT w Chinach na transmisję radiową. Certyfikat ujawnia nieco szczegółów na temat zastosowanego w smartfonie modemu. Wynika z niego, że OnePlus zastosuje rozwiazanie obsługujące zarówno sieci SA, jak i NSA, dzięki czemu model IN2010 będzie mógł być sprzedawany globalnie na światowych rynkach.

Nowy smartfon OnePlus'a z obsługą 5G otrzymuje certyfikat

Źródło: oneplus.com

Oczekujemy, że OnePlus IN2010 to OnePlus 8 lub OnePlus 8 Pro. Wiemy już, że oba te smartfony oferowane będą także w wersjach z obsługą sieci nowej generacji. OnePlus IN2010 może być jednym z nich, ale równie dobrze urządzenie to może być tajemniczym konceptem, który zostanie zaprezentowany na targach Consumer Electronics Show 2020 w Las Vegas na początku przyszłego roku.

Seria OnePlus 8 zostanie zaprezentowana i wprowadzona na rynek zgodnie z dotychczasowym harmonogramem producenta. Smartfony pojawią się na początku drugiego kwartału 2020 roku. Przyszłoroczne modele podobnie, jak Samsungi Galaxy S10 i Galaxy S11 sprzedawane będą w trzech wersjach. W sklepach pojawi się OnePlus 8 Lite (po raz pierwszy), OnePlus 8 oraz wzmocniona wersja OnePlus 8 Pro. Mówi się, że dwa droższe modele sprzedawane będą z procesorem Qualcomm Snapdragon 865 i modemem sieci 5G. Tańszy model Lite otrzyma procesor Snapdragon 765, ale nie wiadomo, czy również obsługiwał będzie sieć 5G.

Przecieki sugerują, że urządzenia z serii OnePlus 8 posiadać będą popularne ostatnimi czasy aparaty umieszczone w ekranie. Notch w kształcie kropli wody ma odejść raz na zawsze. Dodatkowo model Pro po raz pierwszy zaoferuje aparat główny składający się z czterech matryc.

Alternatywnie OnePlus IN2010 może być koncepcyjnym telefonem, który ma zadebiutować na targach CES 2020. Informacja ta została przekazana przez portal Korea Herald, a obecność nowego produktu potwierdził sam producent. Nie wiemy w chwili obecnej jakie to będzie urządzenie, ale wszyscy oczekują, że OnePlus pokaże swojego pierwszego składanego smartfona.

Źródło: 91mobiles.com