Nowy smartfon Sony Sirius z ekranem 2K HD ma się pojawić już na targach CES

Sony nie zwalnia tempa. Dopiero kilka miesięcy minęło od premiery na berlińskich targach IFA 2013 obecnego flagowego smartfona w ofercie firmy Sony Xperia Z1, a już pojawiają się pogłoski o jego następcy o nazwie kodowej Sony Sirius. Ma to być pierwszy smartfon w ofercie tego producenta z ekranem o rozdzielczości jeszcze wyższej, niż Full HD.

Sony po raz kolejny chce zaskoczyć klientów premierą nowego telefonu. W przeciwieństwie do innych firm zajmujących się produkcją komórkek, japońska firma nie czeka całego roku, aby wypuścić kolejny flagowy smartfon, tak jak to ma miejsce w przypadku produktów np. Apple, HTC i Samsunga. Na początku zeszłego roku pokazana została światu Xperia Z, a już we wrześniu pojawił się już kolejny, ulepszony model Xperia Z1.

Wszystko wskazuje na to, że ledwie kilka miesięcy po premierze nowej Xperii Z1 pojawi się znów kolejny smartfon, o jeszcze większym ekranie. Sony Sirius ma mieć wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala i jak na razie niewiele jeszcze wiadomo na temat specyfikacji tego modelu, ale obecnie mówi się o rozdzielczości 2K HD, czyli 2560 na 1440 pikseli. Sercem urządzenia ma być sprawdzony układ Qualcomm Snapdragon 800.

Nowy smartfon Sony Sirius z ekranem 2K HD ma się pojawić już na targach CES

Premiery nowego smartfona Sony spodziewać możemy się już na targach CES razem z pomniejszoną wersją tegorocznego flagowca o nazwie Xperia Z mini. Oprócz tego Sony pracuje nad projektem pięciocalowego urządzenia mobilnego 2K HD bez modemu 3G o nazwie kodowej Canopus, które ma napędzać nowszy procesor Snapdragon 805 Ultra HD. Czy wszystkie te informacje znajdą potwierdzenie w rzeczywistości dowiemy się podczas targów CES 2014 w Las Vegas.

źródło: pocket-lint.com