Nowy smartwatch od LG bez Android Wear

LG zaprezentowało właśnie nowy inteligentny zegarek. W przeciwieństwie do poprzednio wydanego modelu nie będzie on pracował pod kontrolą systemu Android Wear, który napędza coraz więcej smartwatchy od najróżniejszych producentów. Koreańska firma wybrała bardziej niszową platformę, którą wcześniej można było spotkać w telewizorach.

LG G Watch R to wydany w ubiegłym roku inteligentny zegarek od koreańskiego producenta z okrągłą tarczą. Producent zdecydował się, podobnie jak Motorola, wykorzystać w nim oprogramowanie dostarczone przez firmę Google. Dzięki temu LG G Watch R działa pod kontrolą systemu Android Wear, czyli specjalnej dystrybucji Android 4.4 KitKat przystosowanej do uruchamiania na urządzeniach z segmentu technologii ubieralnej.

Producent inteligentnego zegarka LG G Watch R postanowił teraz wyprodukować zupełnie nowy model smartwatcha. Ten produkt, w przeciwieństwie do poprzednia, nie będzie jednak pracował pod kontrolą platformy Android Wear. Zamiast tego koreańska firma postanowiła postawić na webOS. Zegarek został zaprojektowany wspólnie z producentem samochodów. Nowy smartwatch od LG pojawił się na chwilę podczas prezentacji Audi w trakcie CES 2015.

Zobacz również:

  • OnePlus Watch to rozczarowanie jakich mało! Recenzje są miażdżące
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [25.10.2021]
Nowy smartwatch od LG bez Android Wear

LG G Watch R może doczekać się następcy

Napędzający nowy zegarek od LG webOS to jeden z mniej znanych mobilnych systemów operacyjnych. Pierwotnie pisany był pisany z myślą o urządzeniach takich jak smartfony. Teraz LG stara się wykorzystać oprogramowanie nie tylko w telewizorach, ale jak się okazuje, również w zegarkach. Nowy smartwatch z webOS wyprodukowany wspólnie z Audi będzie miał własny slot na kartę SIM i pozwoli np. przywołać samochód do użytkownika.

źródło: theverge.com