Nowy sposób wyłudzania haseł do kont World of Warcraft

Tym razem phishingowcy chcą nabrać graczy na dostęp do wersji beta dodatku Wrath of the Lich King. Blizzard oficjalnie zdementował informacje, że jakikolwiek z maili z taką informacją pochodzi od nich.

Trzeba przyznać, że phishingowcy, którzy próbują nabrać graczy tą metodą, dobrze się przygotowali. Maile jakie rozsyłają wyglądają naprawdę profesjonalnie i łatwo można dać się zwieść. Szczególnie ze względu na informację jaka jest w nich zawarta.

Maile bowiem informują o tym, iż dana osoba została wybrana do beta-testów World of Warcraft: Wrath of the Lich King. Jedyne co chętny musi zrobić to wejść na stronę podaną w linku i podać swój login i hasło.

Nie muszę chyba dodawać czym skutkuje postępowanie według zaleceń maila. Blizzard poinformował, że otrzymanie takiej wiadomości można zgłaszać do departamentu firmy zajmującej się walką z hackingiem pod adres hacks@Blizzard.com.

Firma nie ma też na razie w planach wypuszczenia wersji beta Wrath of the Lich King. Blizzard ogłosił, że kiedy tak się stanie na pewno na stronie głównej World of Warcraft pojawi się stosowna informacja w sprawie.

Na osłodę informacji prezentujemy dwa świeżo udostępnione przez producenta screeny z nadchodzącego dodatku.


Zobacz również