Nowy stałoatramentowy Phaser

Phaser 8560 to oznaczenie nowej drukarki atramentowej Xeroksa, dostępnej już w sprzedaży u autoryzowanych partnerów firmy. Urządzenie wykorzystuje technologię stałego atramentu (solid ink).

W drukarce zastosowano procesor taktowany zegarem 600 MHz oraz pamięć 256MB (z możliwością powiększenia do 1 GB). Dwie konfiguracje drukarki - 8560DX i DB - dysponują również w standardzie dyskiem twardym. Nowy Phaser w ciągu 60 sekund może wydrukować do 30 stron w formacie A4, zarówno czarno-białych jak i kolorowych. Pierwszy wydruk uzyskiwany jest po upływie 5 sekund. Phaser 8560 obsługuje także technologię PrintingScout, odpowiedzialną za kontrolowanie przebiegu procesu drukowania.

Xerox Phaser 8560N

Xerox Phaser 8560N

Na standardowym wyposażeniu urządzenia znalazły się dwa podajniki papieru o łącznej pojemności 625 arkuszy. Opcjonalnie drukarkę można wyposażyć w dodatkowe zasobniki papieru o pojemności 1000 arkuszy.

Najniższa cena, za jaką będzie można nabyć urządzenie, to 3 999 zł brutto.

Przypomnijmy, iż drukowanie z wykorzystaniem technologii atramentu stałego polega na tym, iż atrament - wyrzucany z 1236 dysz - trafia na podgrzewany bęben, na którym pozostaje w stanie plastycznym, co ułatwia wierne odwzorowanie obrazu. Jednocześnie atrament szybko zastyga na papierze, co ogranicza ryzyko rozmywania wydruku (ilość atramentu wnikająca do włókien papieru jest minimalizowana). Technologia ta nie wymaga tonera - atrament stały dostarczany jest w postaci kostek, po których zostają opakowania.

Więcej informacji: Xerox