Nowy standard

Nie tak dawno przyznaliśmy atramentowym drukarkom firmy Hewlett-Packard znaki najlepszego zakupu, a już zostały one zastąpione przez nowsze, cichsze i lepiej drukujące modele.

Nie tak dawno przyznaliśmy atramentowym drukarkom firmy Hewlett-Packard znaki najlepszego zakupu, a już zostały one zastąpione przez nowsze, cichsze i lepiej drukujące modele.

Drukarki Hewlett-Packard znane były ze swej niezawodności i doskonałych wydruków. Nowa seria drukarek kontynuuje tradycję, wykorzystując technologię PhotoRet III, która w stosunkowo niskiej rozdzielczości (i co za tym idzie - na dowolnym papierze) pozwala uzyskiwać efekty wizualne zbliżone do fotograficznych. Niższa rozdzielczość umożliwia też znacznie szybszy druk. Wszystkie drukarki zostały wyposażone zarówno w złącze równoległe, jak i port USB.

<CENTER>

Nowy standard

DeskJet 840C

 
Nowy standard

DeskJet 950C

</CENTER>

PhotoRet III kontra 2400x1200 dpi

Technologia PhotoRet III opracowana przez firmę Hewlett-Packard polega na tworzeniu każdego piksela druku z co najmniej 29 kropelek tuszu o objętości 5 piktolitrów każda. Optymalne rozłożenie tuszu zapewniają algorytm półtonowy i technologia nakładania kolorów. Dzięki inteligentnym algorytmom tworzenia koloru niższa jakość druku pozwala uzyskać efekty porównywalne z drukiem w rozdzielczości 2400x1200 dpi z jednoczesnym zachowaniem dużej prędkości druku.

Projektanci nowej serii zadbali też o atrakcyjniejszy wygląd urządzeń, stosując obłe kształty i dając możliwość stosowania kolorowych przezroczystych klapek dopasowywanych do koloru Macintosha.

Najtańsza z nowych drukarek DeskJet 840C zastąpiła model 895Cxi. Przeznaczona jest do zadań domowych. Jak podaje producent, szybkość druku tekstu wynosi 8 str./min, zaś dokumentów kolorowych 5 str./ min.

<CENTER>

Nowy standard

DeskJet 930C

 
Nowy standard

DeskJet 1220C

</CENTER>

Model DeskJet 930C, zastępujący drukarkę DeskJet 815C nadaje się zarówno do domu, jak i małego biura. Prędkość druku czarno-białego wynosi 9 str./min, zaś dokumentów kolorowych 7,5 str./min. Osoby mające mało miejsca na biurku docenią możliwość składania podajnika papieru. Drukarka, niezależnie od druku, z wykorzystaniem technologii PhotoRet III, może na specjalnym papierze drukować z rozdzielczością 2400x1200 dpi.

Z testów

Wszystkie drukarki charakteryzowały się bardzo dobrą jakością wydruków, porównywalną z efektami pracy modelu najlepszego w tej klasie, DeskJet 970C. Drukowane zdjęcia w niewielkim stopniu różniły się od oryginalnych. Co więcej, nawet wydruki na zwykłym papierze charakteryzowały się dobrym odwzorowaniem kolorów i ostrością. Zaletą urządzeń jest bardzo ciche działanie. Testowane modele pracują praktycznie bezgłośnie, co jest miłym zaskoczeniem dla użytkownika.

Najbardziej zaawansowany model DeskJet 950C drukuje z prędkością 11 str./min w druku czarno-białym i 8,5 str./min w kolorze. Standardowym wyposażeniem jest podajnik na 100 kartek i drugi podajnik papieru o pojemności 20 kartek (10x15 cm). Podobnie jak poprzedni, model może drukować z rozdzielczością 2400x1200 dpi lub w PhotoRet III. Wraz z drukarkami serii 900 został zaprezentowany model profesjonalny, DeskJet 1220C. Prędkość druku urządzenia dorównuje najszybszej spośród serii 900, pozwalając jednocześnie drukować na papierze formatu A3+. Specjalne oprogramowanie umożliwia druk broszur, plakatów czy bilboardów składających się z kilku arkuszy. Wskaźnik pojemności kałamarzy pozwala uniknąć problemów związanych z brakiem atramentu. DeskJet 1220C jest również pierwszą wielkoformatową drukarką wykorzystującą technologię PhtoRet III. Przewidywany cykl pracy drukarki to 5000 stron miesięcznie.

HP DeskJet 950C, HP DeskJet 930C, HP DeskJet 840C, HP DeskJet 1220C

Rodzaj: drukarki atramentowe

Producent: Hewlett-Packard,http://www.hp.com.pl

Informacje: Hewlett-Packard, 00-000 Warszawa, Al. Jerozolimskie 181, tel. (022) 6087700, faks (022) 6087600

Cena (w zł): 1349, 949, 699, 2499