Nowy telefon Motoroli z Wi-Fi

Koncern Motorola zaprezentował nowy telefon, umożliwiający korzystanie z usług sieci komórkowych poprzez GPRS/GSM oraz z technologii Wi-Fi. Dokładna data premiery Motoroli CN620 nie jest jeszcze znana, jednak przewidywany czas wprowadzenia go do sprzedaży to początek 2005 roku.

Motorola CN620

Motorola CN620

Prace nad telefonem oznaczonym symbolami CN620 trwają już prawie rok - rozpoczęły się w chwili nawiązania współpracy Motoroli z koncernem Texas Instruments, który zobowiązał się dostarczyć m.in. chipy przeznaczone do omawianego telefonu.

Motorola CN620 przeznaczona jest przede wszystkim dla klientów biznesowych - przedstawiciele producenta mówią, że urządzenie pozwoli im na znaczne zmniejszenie kosztów korzystania z telefonu. Będzie to możliwe dzięki temu, że jak długo użytkownik będzie pozostawał w zasięgu sieci firmowej sieci Wi-Fi, tak długo będzie mógł prowadzić rozmowy za pośrednictwem protokołu VoIP (Voice over Internet Protocol). Dopiero po wyjściu z zasięgi sieci aparat przełączał się będzie na znacznie droższy system GSM.

Więcej informacji:

http://www.motorola.com


Zobacz również