Nowy telewizor na mundial? Lepszy będzie... projektor!

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej tuż, tuż. Warto pomyśleć, jak je obejrzeć, aby nie uronić z tego wielkiego widowiska żadnego, nawet najmniejszego szczegółu i zapewnić sobie największe piłkarskie emocje.

Jeśli nie jesteś w grupie szczęśliwców, którym dawno temu udało się zaklepać bilety na trybuny pod¬czas najbardziej emocjonujących spotkań, to na pewno pomyślałeś o kupnie nowego telewizora ze świetną dynamiką obrazu, wysoką rozdzielczością i realistyczną głębią kolorów. No i oczywiście jak największym ekranem, bo przecież w tym wszystkim chodzi o to, by znaleźć się pośród grających i oglądać akcję z ich perspektywy.

Niestety, gdy przychodzi do spełniania takich marzeń, rzeczywistość bywa brutalna. Dysponując określonym budżetem, nierzadko zachodzi konieczność dokonania wyboru: albo większy ekran albo lepsza jakość obrazu. Tylko czy na pewno trzeba iść na kompromisy? Przecież są jeszcze projektory. Idealnym przykładem są produkty Epsona, które nie dość, że potrafią zaoferować rozdzielczości od Full HD do 4K, to jeszcze pozwalają uzyskać bezkonkurencyjne względem TV rozmiary obrazu. A wszystko to przy zachowaniu niezwykle żywych kolorów, doskonałej czerni i takiego poziomu szczegółowości, że każdy kibic poczuje się tak, jakby faktycznie siedział na stadionie. Co najlepsze, na tym zalety projektorów Epsona się nie kończą. Mają one kilka dodatkowych asów w rękawie. Asów, których żaden telewizor nie jest w stanie przebić. Oto one.

Kinowa wielkość...

Co powiesz o oglądaniu mundialowego meczu na przeogromnym, 7,5-metrowym ekranie? Przy takiej wielkości obrazu stadionowa atmosfera potrafi udzielić się każdemu, nawet jeśli nie jest zagorzałym kibicem. Z projektorem to możliwe. Takich emocji bez trudu dostarczy choćby Epson EH-TW5650, który oprócz wyrazistego, ostrego obrazu, jasności na poziomie 2500 lumenów oraz obsługi technologii 3D kusi także możliwością wyświetlania na nim ekranu androidowego smartfona. Po co? A choćby po to, by móc cieszyć się internetową transmisją meczu na gigantycznym ekranie. Wystarczy Wi-Fi i wsparcie technologii Miracast. Wszystko oczywiście w rozdzielczości Full HD, już za niecałe 4 tys. zł.

...doskonałego obrazu...

Mundialowy miesiąc może okazać się słoneczny. Dla projektorów Epsona to żadne wyzwanie. Gwarantują one bowiem intensywny obraz o ponadprzeciętnej głębi w każdych warunkach oświetleniowych, nawet w bardzo widnych pomieszczeniach. Dzieje się tak za sprawą autorskiej technologii 3LCD, która dbając o równie wysokie natężenie światła białego i barwnego (CLO), pozwala zapewnić realistyczną jasność kolorów. Nie musisz więc zasłaniać okien, by cieszyć się naturalnym obrazem, i to pozbawionym refleksów czy „efektu tęczy”. Oczywiście Epson ma też w ofercie coś dla najbardziej wymagających kibiców, szczególnie tych, których zelektryzowała wiadomość o uruchomieniu specjalnie na mundial kanału TVP 4K. Zaawansowany projektor EH -TW9300/EH-TW9300W potrafi nie tylko wyświetlić obraz w rozdzielczości 4K (dzięki technologii 4K Enhancement), ale i zaoferować poszerzoną paletę barw oraz HDR.

...w każdym miejscu...

Telewizor potrzebuje przestrzeni, projektor zaś możesz postawić wszędzie. Jest na tyle kompaktowy, że nie potrzebuje specjalnego stolika czy połowy ściany, na której wisząc, ma udawać awangardowe dzieło sztuki. Niekiedy wystarczy postawić go tuż przed ekranem, jak w przypadku Epsona EH-LS100. Ten pierwszy laserowy projektor Full HD UST (o krótkiej ogniskowej) ustawiony kilkanaście centymetrów od ściany potrafi wyświetlić olbrzymi obraz! Niestraszne mu małe pomieszczenie, bo z każdego i tak zrobi stadion piłkarski.

...i czasie

Mundial lubi towarzystwo, tak jak każde piłkarskie spotkanie. Projektory Epsona pozwalają nie tylko poczuć tę niezwykłą stadionową atmosferę, ale i przenieść ją wszędzie, gdzie się z nimi udasz. Czy będzie to dom przyjaciela, czy działka – wystarczy szybkie podłączenie do komputera, laptopa, deko-dera lub… telefonu i już możesz dzielić się swoją pasją z innymi, rzucając olbrzymi obraz meczu np. na ścianę okolicznego budynku. Między innymi dla takich właśnie sytuacji we wspomnianym wcześniej projektorze EH-TW5650 zamontowano głośnik. Ma go również tańszy jego odpowiednik, model EH -TW650. Oba urządzenia mogą posłużyć nawet 11 lat, bo czas eksploatacji lamp wynosi aż 7500 godzin.

Więcej za mniej

Nie ma co zaprzeczać, tam gdzie liczy się rozmiar ekranu i jego pełna skalowalność, projektory są bezkonkurencyjne. 300-calowy ekran w przypadku telewizorów jest jak dotąd nieosiągalny, a nawet gdyby był, jego cena byłaby kosmiczna. Tymczasem takie właśnie kinowe doznania podczas meczu czy oglądania filmu zapewnia już budżetowy projektor Epson EH-TW650, w cenie ok. 2,5 tys. zł. Koszty eksploatacji też nie są wygórowane, bo jeśli nawet po kilku latach użytkowania zajdzie po¬trzeba wymiany lampy, to cała operacja zamknie się mniej więcej w kwocie 300 zł.

A dodatkowo w czasie mistrzostw można spodziewać się promocji na niektóre modele, więc warto sprawdzać ceny w popularnych sklepach.

www.epson.pl/kino-domowe