Nowy układ nVidii w Vaio Media Center?

Firma Sony zamierza wprowadzić na rynek europejski dwa nowe komputery typu Media Center z rodziny Vaio - donosi serwis The Register. Chodzi o modele VGX-XL201 i VGX-XL202 wyposażone m.in. w procesory Core 2 Duo oraz napędy Blu-ray. Najciekawsze jednak jest to, że mają one mieć "na pokładzie" niezapowiedzianą jeszcze przez nVidię kartę graficzną.

Oba nowe komputery są wyposażone w procesory Intel Core 2 Duo, pracujące z częstotliwością 1,86 GHz (XL201) i 2,13 GHz (XL202). Dane są przechowywane na twardym dysku o pojemności 250 lub 500 GB. Przy tej okazji warto wspomnieć o hybrydowym (cyfrowym i analogowym) tunerze TV, zapewniającym możliwość nagrywania programów telewizyjnych. Ponadto do dyspozycji użytkownika oddano napęd Blu-ray, złącze HDMI oraz kartę WiFi.

Najistotniejszym jednak podzespołem wydaje się karta graficzna - model GeForce 7600 GTL dysponujący 256 MB pamięci. Co ciekawe, na razie próżno jej szukać w ofercie nVidii. Czyżbyśmy więc mieli do czynienia z kolejnym "cichym" wprowadzeniem na rynek nowego układu graficznego?

Niestety firma Sony nie określiła terminu pojawienia się nowych urządzeń ani ich ceny. Wiadomo natomiast, że najpierw trafią na rynek Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec Włoch i Austrii.

Więcej informacji: The Register.