Nowy ultraprzenośny PC od OQO

Już niedługo na rynku pojawi się nowy ultraprzenośny komputer PC produkcji firmy OQO. Następca Modelu 02, Model 02+, ma być m.in. dwa razy szybszy od swojego poprzednika. Dokładny termin pojawienia się urządzenia na rynku nie jest jeszcze znany.

Model 02+ będzie wyposażony w procesor Intel Atom pracujący z częstotliwością 1,86 GHz, natomiast wielkość pamięci operacyjnej będzie wynosić 2 gigabajty. Dotykowy ekran o przekątnej, co najmniej, 5 cali i rozdzielczości 800 x 480 pikseli będzie wykonany w technologii OLED. Oprócz tego w specyfikacji znajdziemy również obsługę standardu łączności WiFi oraz sieci 3G. Pozostałe dane techniczne nie są znane, jednak nie powinny być one gorsze niż te, które znajdziemy w poprzednim modelu. Obsługiwał on dyski o pojemności 40, 60 oraz 120 gigabajtów, a także dyski SSD o pojemności 32 i 64 gigabajtów. Użytkownik będzie miał do wyboru system operacyjny Windows XP lub Vista.

Nowy ultraprzenośny PC od OQO

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie Model 02+ ukaże się na rynku, ani jaka będzie jego cena. Patrząc jednak na cenę Modelu 02 wynoszącą prawie 1300 dolarów, cena Modelu 02+ powinna być zbliżona do tej wartości.