Nowy wojenny RTS

Firma Game Factory Interactive poinformowała o rozpoczęciu prac nad nową trójwymiarową grą strategiczną, osadzoną w realiach drugiej wojny światowej.

Roboczy tytuł gry brzmi Kombat, a jej akcja będzie toczyć się w latach 1939 – 1945 i obejmować ma wszystkie fronty drugiej wojny światowej. Kombat będzie RTS-em 3D z elementami RPG (jednostki będą prawdopodobnie zdobywały doświadczenie), a walki będą rozgrywały się na poziomie taktycznym.

W grze będzie wykorzystywana rzeczywista struktura ówczesnych armii i obejmuje zarówno główne oddziały, jak i zestaw wszelkich jednostek pomocniczych (m.in. kontrwywiad wojskowy, zwiad czy jednostki medyczne). W sumie w grze będzie dostępne ponad 300 unikalnych jednostek najróżniejszych formacji wojskowych.

Game Factory zapowiada, że w grze będzie można dowodzić wszystkimi najważniejszymi siłami biorącymi udział w wojnie – stwierdzenie to jest dość enigmatyczne i prawdopodobnie skończy się na tym, że będziemy mogli grać tylko Niemcami, Amerykanami, Anglikami i być może Rosjanami. Pozostałe armie mają być zarządzane przez AI.

Zasady rozgrywki powstały w oparciu, o te stosowane, podczas szkolenia oficerów w okresie drugiej wojny światowej, a unikalny system zarządzania globalną i lokalną AI ma zapewnić ma rozgrywce unikalny charakter. Rozpoczynając nieliniową kampanię, wcielamy się w rolę młodego podporucznika, którego, o ile dopisze nam szczęście, możemy doprowadzić nawet do stopnia generała. Co ciekawe, w bitwach toczonych podczas rozgrywki będzie brało udział nawet do 15 000 jednostek jednocześnie.


Zobacz również