Nowy wygląd Microsoft Office. Jak zaktualizować?

Jeśli jesteś użytkownikiem nowych wersji systemu Windows, możesz już wypróbować zaktualizowaną aplikację!

fot. Microsoft

Jeszcze w czerwcu gigant oprogramowania ogłosił, że wygląd pakietu Office zostanie zaktualizowany. I chociaż nowa wersja będzie zaprojektowana dla systemu Windows 11, użytkownicy Windows 10 również będą mogli ją zainstalować. Microsoft obecnie aktualizuje większość swoich aplikacji - mają one być proste i spójne z motywem Windows 11. Dotyczy to również pakietu Office.

Jak wypróbować aktualizację?

Wygląd aplikacji pakietu Office można łatwo zmieniać za pomocą funkcji Coming Soon, która znajduje się w prawym górnym rogu programów Word, Excel, PowerPoint i OneNote. Aby rozpocząć, wystarczy kliknąć ikonę, a kiedy otworzysz panel Coming Soon, przejdź do dołu i użyj przełącznika.

Zobacz również:

  • Beta testy Google Play na Windows ruszyły! Pierwsi użytkownicy już grają
  • Instagram testuje funkcję płatnych subskrypcji twórców!

Pierwsze, co rzuca się w oczy to pasek narzędzi szybkiego dostępu. Jest on teraz domyślnie ukryty - w ten sposób deweloperzy zrobili interfejs prostszym. Aby ponownie wyświetlić pasek narzędzi, wystarczy kliknąć ikonę Opcje wyświetlania wstążki, a następnie Pokaż pasek narzędzi szybkiego dostępu.

Jednak największą zmianą w tej aktualizacji jest to, że Office jest teraz spójny z wyglądem całego systemu Windows 11. Oznacza to również, że możesz zmienić tryb aplikacji na ciemny - Word Dark Mode. Ciemny tryb aplikacji jest bardzo lubiany wśród użytkowników - jest to zmiana na dobre!

Nowy wygląd Microsoft Office. Jak zaktualizować?

fot. Microsoft

Jeśli korzystasz z systemu Windows 11 albo Windows 10 w wersji 2110 i build 14527.20226 lub nowszej, możesz już teraz zainstalować aktualizację.

Polecamy: Windows 11 na Macu z Apple M1? To możliwe!

Źródło: techradar.com