Nowy zestaw wodnych pamięci DDR3

Firma OCZ Technology Group wzbogaciła swoją ofertę pamięci DDR3 o nowy zestaw Dual Chanel - DDR3 PC3-16000 Flex II Edition. Moduły pracują z częstotliwością 2000 MHz i mogą być chłodzone cieczą.

Nowy zestaw - DDR3 PC3-16000 Flex II Edition - został zoptymalizowany do współpracy z platformami zbudowanymi w oparciu o chipset NVIDIA 790i. Składa się on z dwóch modułów (każdy o pojemności 1 GB) i ma być idealnym rozwiązaniem dla graczy oraz overclockerów.

"Wodna" pamięć DDR3

"Wodna" pamięć DDR3

Układy pracują z efektywną częstotliwością taktowania równą 2000 MHz przy ustawieniach CL 8-8-8-28 i korzystają z napięcia zasilającego 1,9 V z możliwością podniesienia go do 1,95 V EVP (Extended Voltage Protection). Co ważne, o odpowiednie rozpraszanie generowanego ciepła dba system o nazwie Flex II XLC. Składa się on z umieszczonych po obu stronach pamięci aluminiowych radiatorów, które pozwalają bardziej wymagającym użytkownikom na zastosowanie systemu chłodzenia cieczą (oczywiście, pamięci mogą pracować również bez niego).

Nowy zestaw (OCZ3FXT20002GK) został objęty dożywotnią gwarancją. Jego dokładną specyfikację można znaleźć pod tym adresem.


Zobacz również