Nox

Jeśli masz nietoperze we włosach, albo wielki golem właśnie próbuje rozwalić ci głowę to prawdopodobnie jesteś w świecie Nox. Odkryć go można grając w nowego RPG’a firmy Westwood. Dzięki dobremu scenariuszowi i ciekawej fabule Nox staje się grą niesamowicie wciągającą.

Jeśli masz nietoperze we włosach, albo wielki golem właśnie próbuje rozwalić ci głowę to prawdopodobnie jesteś w świecie Nox. Odkryć go można grając w nowego RPG’a firmy Westwood. Dzięki dobremu scenariuszowi i ciekawej fabule (w której można uczestniczyć za pośrednictwem trzech postaci) Nox staje się grą niesamowicie wciągającą.

Historia, która stała się naszym udziałem jest interesująca. Hecubah - ostatni potomek wielkiego Nekromanty chce ożywić swych przodków, tymczasem mechanik z Florydy - Jack, zostaje przeniesiony do królestwa Nox, aby go powstrzymać. I właśnie tutaj wkraczasz do akcji. Wcielasz się w zwykłego, szarego człowieka, który zanim rozpocznie swoją niezwykłą przygodę, musi wybrać czy zostać wojownikiem, magiem, czy elementalistą.

Na swojej drodze napotkasz oczywiście najróżniejszych przeciwników: nietoperze, skrzydlate demony i ogry, a to tylko niektóre z przeszkód, które będziesz musiał pokonać. Do swojej dyspozycji otrzymasz arsenał magicznych broni, zaklęć i umiejętności (np. zastawianie pułapek, czy przywoływanie bestii).

W Nox nacisk położony jest na stronę zręcznościową rozgrywki. Momentami gra toczy się naprawdę szybko (np. w chwili, gdy gonią cię cztery wielkie skorpiony i mag miotający kule ognia). Pojedynek w trybie multiplayer dostarcza jeszcze więcej emocji - w końcu nic nie zastąpi walki z żywymi przeciwnikami.

Połączenie sterowania za pomocą myszki z klawiaturą, sprawdza się bardzo dobrze. Czary są łatwo dostępne, gdyż można przypisać je pięciu różnym klawiszom. Nieco trudności sprawia zmiana broni podczas walki. W ślicznie zrobionym otoczeniu, przepełnionym rewelacyjnymi efektami świetlnymi, nie zwraca się jednak uwagi na takie szczegóły. Klimatu dopełnia miła dla ucha, nastrojowa muzyka, która doskonale ilustruje toczące się na ekranie walki.

Dzięki możliwości ponownego ukończenia gry dwoma innymi postaciami, i doskonałemu trybowi multiplayer, w którym na serwerach Westwood może spotkać się aż do 31 graczy, Nox jest grą rewelacyjną. W trybie gry dla jednego gracza też dostarcza ona mnóstwo zabawy. Pozostaje nam już tylko iść po nią do sklepu...