Nubia Red Magic 5G będzie mieć wyświetlacz 144Hz

Nubia planuje pierwszego smartfona Red Magic w tym roku. Nie znamy jeszcze jego nazwy, ale współzałożyciel marki zdradził, że będzie mieć wyświetlacz z odświeżaniem 144 Hz.

Nowy smartfon marki Nubia może nazywać się Red Magic 4 lub Red Magic 5. Ni Fei, założyciel i obecny prezes marki, zdradził na stronach chińskiej sieci społecznościowej Weibo, że model ten został wyposażony w wyświetlacz o częstotliwości odświeżania wynoszącej 144 Hz. Użytkownik będzie mógł wybrać odpowiedni poziom - dostępne będą 60Hz, 90Hz, 120Hz oraz 144Hz. Obecnie standardem jest 120 Hz, ale Nubia podnosi poprzeczkę, ponadto do telefonów gamingowych taka częstotliwość odświeżania bardziej pasuje, aczkolwiek może mieć wpływ na szybsze wyczerpywanie się baterii.

Wcześniej w tym miesiącu Fei zdradził, że nowy model Nubia Red Magic napędza do działania procesor Snapdragon 865, wyposażony w modem 5G, a aparat tylny dysponuje trzema obiektywami. Zapowiada się bardzo solidny model, ale póki co nie znamy ani daty jego premiery, ani też sugerowanej ceny. Być może premiera nastąpi dopiero po tym, gdy ZTE - właściciel marki - wypuści na rynek Axon 10s Pro 5G. Pozostaje więc tylko czekać na oficjalne informacje na ten temat.

Źródło: PlayfulDroid