Nubia Red Magic 5G z procesorem Snapdragon 865 i potrójnym aparatem

Chiński smartfon z 5G zaoferuje najwydajniejszy procesor od Qualcomm'a i aparat główny składający się z trzech sensorów.

Początek roku na rynku smartfonów zawsze jest bardzo gorący. Pierwsze nowości zobaczymy na targach CES 2020, a większość producentów w pocie czoła przygotowuje się do MWC 2020, kiedy to zaprezentowanych zostanie wiele nowych modeli smartfonów na 2020 rok.

Nubia Red Magic 5G z procesorem Snapdragon 865 i potrójnym aparatem

Źródło: nubia.com

Prezes Nubii Ni Fei ujawnił nieco informacji na temat nadchodzącego modelu dedykowanego graczom.

Smartfon Nubia Red Magic 5G, który pojawi się na rynku w tym roku zostanie wyposażony w najnowszy układ Qualcomm Snapdragon 865, który został zaprezentowany zaledwie miesiąc temu. Wyciek dostarczył przy okazji nieco informacji na temat aparatów Nubii. Urządzenie zaoferuje aparat główny składający się z trzech matryc.

Ni Fei udostępnił post na chińskim portalu Weibo, do którego dołączył zdjęcie wykonane z "Red Magic 5G Gaming Smartphone" ze znakiem wodnym "SHOT ON NUBIA TRIPLE CAMERA".

Nubia Red Magic 5G z procesorem Snapdragon 865 i potrójnym aparatem

Źródło: weibo via gizmochina.com

Za wydajność urządzenia odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 865 z dodatkowym modemem sieci 5G mogący pracować w sieciach SA oraz NSA. Nubia Red Magic 5G może być pierwszym smartfonem do gier posiadającym modem 5G ze wsparciem pracy w dwóch trybach.

Procesor ten obsługuje do 16 GB pamięci operacyjnej LPDDR4X przy częstotliwości 2133 MHz lub LPDDR5 przy częstotliwości taktowania 2750 Mhz. Modem Snapdragon X55 5G zapewni obsługę sieci mmWave oraz sub-6GHz. Maksymalna prędkość pobierania danych to 7,5 Gbps, a pobierania 3 Gbps.

Dodatkowo w Snapdragonie 865 znajduje się nowy silnik AI piątej generacji, który w połączeniu z Hexagon Tensor Accelerator dostarczy łączną moc obliczeniową na poziomie 15 TOPs. Rozwiązanie to ma umożliwić dokładniejsze rozpoznawanie głosu.

Źródło: gizmochina.com