Numer 1 w Europie

Lycos Bertelsmann zamierza pokonać Excite@Home na europejskim rynku elektronicznym.

Lycos Bertelsmann, firma joint venture stworzona przez amerykański portal - Lycos - oraz niemieckiego giganta mediów - Bertelsmanna, zamierza zostać „numerem 1 w e-biznesie w Europie”. Lycos Bertelsmann planuje zmierzyć się z należącą do AT & T filią amerykańskiego Excite@Home.

Według brytyjskiej Advertising Standards Authority (Organizacji Standardów Reklamy), Excite na rynku usług elektronicznych jest liderem. Lycos nie zgadza się z taką oceną. Przedstawiciel firmy, Charles Walker, stwierdził, że Lycos ma prawo uważać się za platformę numer 1, gdyż działa w większej liczbie krajów niż jakikolwiek jej konkurent. Lycos bardzo szybko utworzył lokalne wersje portalu w 13 europejskich krajach. To jednak nie wystarcza ASA, która twierdzi, że serwisy te są jedynie tłumaczeniem stron angielskich, i to często dosłownym.

Evan Rudowski, dyrektor Excite Europe, stwierdził, że tak naprawdę problemem Starego Kontynentu jest brak niezależnej i sprawnej instytucji, która dokonywałaby pomiaru oglądalność i ruchu w sieci, będącej odpowiednikiem amerykańskiej Media Metrix.

Więcej informacji: www.idg.net