Nvidia 7800 GTX ujawniona!

Na rozpoczętych wczoraj targach Computex 2005, Nvidia pokazała wybranej grupie dziennikarzy długo zapowiadany układ graficzny o nazwie roboczej G70. W ciągu paru dni firma powinna przedstawić serię 7800, opartą właśnie o ten chip. Wiadomo też że nowe karty będą miały zmienione nazewnictwo. Od teraz najbardziej wydajnie modele będą miały przyrostek GTX. Pozostałe to po prostu 7800 i 7800 GT.

Jak już wspominaliśmy wielokrotnie (między innymi w tekście: Potężny G70 i niskobudżetowy C51G - dwie nowe propozycje Nvidii) procesory są wykonywane w technologii 110nm i mogą współpracować w układzie SLI. Procesor wykorzystywać będzie mógł do 512 pamięci RAM. Nie ma jeszcze informacji o rzeczywistej wydajności, producenci sprzętu zapewniają jednak, że "pobiją one na głowę" linię GeForce 6800.

Pierwsze modele nowych kart z układami 7800 pojawią się na rynku już wkrótce. Prawdopodobnie cena modelu GTX będzie wynosić około 600USD. O zakulisowych pokazach nowych kart graficznych możecie Państwo także przeczytać w artykule: Najpotężniejsze karty graficzne na Computeksie

Więcej informacji: Nvidia


Zobacz również