Nvidia Badaboom Media Converter 1.1.1

Nvidia udostępniła nową wersję konwertera multimedialnego - Badaboom. Edycja oznaczona numerem 1.1.1 wprowadza obsługę programu FRAPS oraz wnosi wiele usprawnień z zakresu stabilności programu.

Badaboom pozwala transkodować różne formaty audio i wideo na inne. Program opiera się na technologii Nvidia CUDA i wykorzystuje do obliczeń moc karty graficznej. Dzięki temu proces konwersji odbywa się znacznie szybciej, niż z użyciem procesora CPU. Przekonwertowane materiały możesz następnie odtwarzać na dowolnym urządzeniu przenośnym, gdyż narzędzie obsługuje wszystkie popularne formaty multimedialne dostępne na rynku.

Nowością jest wsparcie dla programu FRAPS, dzięki czemu gracze mogą transkodować filmy nagrane w czasie gry na inne formaty wideo. Poza tym usprawniono obsługę trybu SLI oraz rozwiązano problemy z dźwiękiem we wszystkich formatach audio.

Minimalne wymagania programu to dwurdzeniowy procesor (Intel lub AMD z zegarem 1,6 GHz), karta graficzna GeForce z serii 8 lub nowszej (starsze karty nie wspierają technologii CUDA). Aplikacja współpracuje z systemami Windows XP i Vistą (zarówno z wersjami 32, jak i 64-bitowymi).

Program zakupić można w sklepie internetowym Nvidii za 29,99 dolarów. Wersję testową pobrać można pod tym adresem.