Nvidia: CPU są nudne

Przedstawiciele firmy Nvidia wygłosili publicznie ciekawą opinię - donosi serwis Fudzilla.com. Obecni na targach CeBIT pracownicy koncernu stwierdzili, że układy GPU zdecydowanie bardziej wpływają na wydajność komputera niż CPU i dlatego to w nie warto inwestować.

Jeżeli masz problem z podjęciem decyzji w co zainwestować - procesor czy kartę graficzną - Nvidia ma dla Ciebie prostą odpowiedź. Jej przedstawiciele wygłosili bowiem jednoznaczną opinię na ten temat. Zgodnie z nią procesory GPU (Graphics Processing Unit - jednostka przetwarzania grafiki) są "lepsze i silniejsze" od układów CPU (Central Processing Unit - jednostka centralna), które określili jako... nudne. Ich zdaniem, jeżeli użytkownik będzie korzystał ze słabego procesora oraz karty graficznej z najwyższej półki, będzie miał możliwość cieszenia się lepszą wydajnością w grach niż gdyby dysponował czterordzeniowym "smokiem" oraz "cieniutką" grafiką.

Po takim stwierdzeniu wypada tylko poczekać na kontratak Intela (wydaje się, że AMD może mieć problem z jednoznaczną deklaracją).

Źródło: Fudzilla.com