Nvidia GeForce GTX 750 Ti. Wiemy już więcej na temat nowej karty graficznej

Nvidia niedługo zaprezentuje oficjalnie zupełnie nowe karty graficzne, ale już teraz do sieci przedostają się informacje o wydajności i specyfikacji technicznej nowych jednostek. Jednym z nadchodzących modeli jest GeForce GTX 750 Ti. Premiera karty, podczas której producent potwierdzi lub zaprzeczy krążącej po sieci specyfikacji, ma odbyć się już 18 lutego.

Wczoraj informowaliśmy o nowych kartach graficznych Nvidia GeForce przygotowywanych przez firmę Asus, a w szczególności o modelach GeForce GTX Titan Black i GTX 790. Dzisiaj pojawiły się natomiast nowe wiadomości na temat spodziewanego tańszego modelu karty Nvidii o nazwie GeForce GTX 750 Ti.

Wedle najnowszych doniesień karta graficzna Nvidia GeForce GTX 750 Ti ma zostać oparta o architekturę Maxwell oraz taktowaną na 1350 MHz kość 2 GB wbudowanej pamięci GDDR5 na 128-bitowej szynie. Charakteryzować ma ją też obecność 960 rdzeni CUDA, ale znajdzie się na niej wyłącznie 16 jednostek ROP. Taktowanie samej karty ustalone zostało na 1099/1176 MHz i wyposażona została w technologię GPU Boost 2.0.

Ma pozwolić to na osiągnięcie karcie graficznej Nvidia GeForce GTX 750 Ti przepustowości wynoszącej 86,4 gigabita na sekundę, czyli dokładnie tyle samo, co w przypadku obecnego w sprzedaży modelu GeForce GTX 650 Ti. Wedle pierwszych testów obie karty mają mieć podobną wydajność, a w ofercie AMD za ich odpowiednik można uznać model Radeon HD7770. Wydajność karty nie zachwyca, więc pozostaje mieć nadzieję, że oferowana będzie przynajmniej w przystępnej cenie.

źródło: videocardz.com