Nvidia GeForce Now chce być Netfliksem dla gier

Nvidia zaprezentowała dzisiaj GeForce Now. To nowa usługa strumieniowania gier, która pozwala grać w wiele tytułów z oferty w ramach stałego miesięcznego abonamentu. Twórcy porównują swoje rozwiązanie do niedostępnego w Polsce, ale popularnego poza granicami naszego kraju serwisu VOD o nazwie Netflix.

GeForce Now to zupełnie nowa usługa zaprezentowana przez Nvidię. Firma chce zachęcić graczy do płacenia stałego miesięcznego abonamentu. W ramach tej opłaty uzyskuje się dostęp do wielu różnych gier wideo, która można uruchamiać w modelu na żądanie.

Gry w gramach Nvidia GeForce Now uruchamiane są na serwerze, a na urządzenie gracza wygenerowany obraz jest przesyłany w czasie rzeczywistym przez internet. Superkomputery służące do uruchamiania gier uruchomione są w Europie Północnej i Centralnej, co ma zapewnić bardzo dobrą jakość transmisji.

Uruchomienie gry ma trwać krócej niż 30 sekund. Płynna rozgrywa ma być możliwa w jakości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Dzięki temu gracze korzystający z tej usługi nie muszą kupować już płyt DVD lub czekać na pobranie zawartości i uaktualnień z internetu.

Nowa usługa Nvidii pozwoli na strumieniowanie gier w abonamencie

Nowa usługa Nvidii pozwoli na strumieniowanie gier w abonamencie

Na początek w bazie GeForce Now dostępne będzie 50 gier. W bibliotece można odszukać różne odsłony serii gier Batman oraz Lego. Oprócz tego będzie dostępny sklep online, który pozwoli dokupić inne produkcje AAA. Wśród tytułów wymieniane są Wiedźmin 3, Saints Row: Get out of Hell oraz Resident Evil: Revelations 2.

Miesięczny koszt usługi GeForce Now, która ma debiutować 1 października 2015 roku, to 9,99 euro miesięcznie. Posiadacze urządzeń z rodziny Nvidia Shield będą mogli przez pierwsze trzy miesiące korzystać z usługi bezpłatnie.