Nvidia GeForce RTX 3080 z 20 GB pamięci zadebiutuje już w grudniu?

Szykowaliście się do zakupu karty graficznej Nvidia GeForce RTX 3080? Jeśli tak, to możliwe, że warto będzie poczekać na mocniejszy wariant urządzenia, który ma trafić do sprzedaży już w grudniu.

Na początku września Nvidia zaprezentowała nową generację kart graficznych - GeForce RTX 3000, które bazują na architekturze Ampere. W jej skład wchodzą trzy modele - Nvidia GeForce RTX 3070, RTX 3080 oraz RTX 3090. Dwa ostatnie zdążyły już trafić na rynek, natomiast premiera RTX 3070 odbędzie się pod koniec października.

Gracze (choć nie tylko) masowo "rzucili" się na nowe układy od "zielonych", co spowodowało, że są one obecnie niemal niedostępne. Co gorsza, jak zdradzili ostatnio przedstawiciele Nvidii, sytuacja ta poprawi się dopiero w przyszłym roku. Jeśli wciąż macie odłożoną gotówkę na zakup nowej karty, to być może warto poczekać do końca roku i spróbować "upolować" ulepszony wariant modelu GeForce RTX 3080.

Jak donosi serwis Videocardz, już w grudniu do sprzedaży trafi GeForce'a RTX 3080 z 20 GB pamięci VRAM. Co ciekawe, w tym samym miesiącu na rynku ma pojawić się ulepszony RTX 3070 z 16 GB VRAM. Przypomnijmy, że wspomniane modele kart graficznych od Nvidii są obecnie dostępne w wariantach z 10 GB VRAM (RTX 3080) i 8 GB VRAM (RTX 3070). Jak łatwo policzyć, "zieloni" zamierzą podwoić ilość pamięci w nowych układach.

Prace nad powyższym modelami trwają już od miesięcy, ale Nvidia ponoć nie chciała w jednym momencie wypuszczać wszystkich wariantów. Warto przypomnieć, że cały czas czekamy także na najtańszą kartę z nowej serii, czyli GeForce'a RTX 3060.

Zobacz również: Qualcomm Snapdragon 875 w grudniu - poznajmy procesor Galaxy S21