Nvidia HybridSLI - wideoreportaż

HybridSLI to nowa technologia Nvidii, którą firma zaprezentowała na tegorocznych targach Consumer Electronics Show, a tydzień później - na konferencji prasowej w jednym z warszawskich hoteli. HybridSLI ma za zadanie poprawić wydajność obliczeń wizualnych przez współdziałanie karty graficznej i chipsetu graficznego na płycie głównej oraz obniżyć zużycie energii.

Pierwsze wzmianki o nowej technologii pojawiły się w połowie ubiegłego roku. W ramach HybridSLI mamy do czynienia z dwoma technologiami "podrzędnymi". Są to: GeForce Boost, odpowiedzialna za poprawę wydajności obliczeń stosownie do zapotrzebowania oraz HybridPower, sterująca poborem energii i zmniejszająca go w momencie, gdy nie ma potrzeby angażowania pełnej mocy procesora graficznego.

Mówiąc dokładniej, GeForce Boost łączy moc obliczeniową dedykowanych procesorów graficznych i chipsetów, jeżeli na komputerze uruchomiona zostanie wymagająca dużej wydajności aplikacja, np. gra z grafiką trójwymiarową. Funkcja ta włącza się automatycznie. HybridPower uaktywnia się z kolei w momencie, gdy duża moc przetwarzania grafiki nie jest wymagana, czyli np. podczas pracy z pakietem biurowym, przeglądania stron internetowych bądź oglądania filmu. System odciąża wtedy dedykowaną kartę graficzną, przerzucając ciężar obliczeń na chipset płyty głównej. Nvidia podkreśla, że przejście to odbywa się niezauważalnie dla użytkownika.

Producent zapowiada, że dzięki zastosowaniu HybridPower wydłuży się znacząco żywotność akumulatorów w notebookach (będzie można z nich korzystać nawet do 3 godzin dłużej).

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z polskiego pokazu technologii. Zobacz film:Nvidia HybridSLI - wideoreportaż