Nvidia Shield TV kolejnej generacji oficjalnie

Na pokładzie AI, upscaling 4K, nowy design i niższa cena.

Po kilku obszernych przeciekach na przestrzeni ostatnich tygodni, Nvidia oficjalnie zaprezentowała nowy model Shield TV obok Shield TV Pro. Po raz pierwszy w historii producent zupełnie zmienił design urządzeń z serii Shield.

Nvidia Shield TV kolejnej generacji oficjalnie

Źródło: techadvisor

Wszystkie informacje zostały potwierdzone przez producenta. Firma ujawniła, że Shield TV jest obecnie pozycjonowany jako urządzenie dostosowane do konsumpcji multimediów, a nie gier. Przypominamy, że pierwsza generacja urządzenia z 2015 roku dedykowana była właśnie graczom. Podstawowy model Shield TV 2019 posiada cylindryczny kształt i nie ma ani jednej diody LED informującej o statusie pracy urządzenia. Wszystko dzięki temu, że znacząco zmniejszono rozmiary, a Shield TV od teraz może być schowany za telewizorem tak, jak Chromecast od Google.

Zobacz również:

  • Najtańsze karty graficzne - skorzystaj z wyjątkowych okazji! [24-03-2023]

Potrzebnej aktualizacji doczekał się również pilot sterowania, który oferuje trójkątny dopasowany do dłoni kształt oraz zaawansowane funkcje takie, jak podświetlane klawisze z detekcją ruchu, dedykowane sterowanie mediami oraz wbudowany nadajnik podczerwieni do sterowania telewizorem i amplitunerem/soundbarem za pomocą jednego pilota.

Nvidia Shield TV kolejnej generacji oficjalnie

Źródło: techadvisor

Wszystkie osoby zainteresowane korzystaniem z Nvidia Shield TV w celu uzyskania dostępu do gier z platform GeForce Now lub Google Play będą musiały sparować urządzenie z kontrolerem od Xbox One lub DualShock 4.

Poza zmianą wyglądu i nowym projektem zastosowano również inne podzespoły. Shield TV posiada w środku zmodernizowany układ Tegra X1+, który wspomagany jest przez 2 GB pamięci RAM oraz 8 GB rozszerzalnej pamięci masowej. Nvidia twierdzi, że takie komponenty spokojnie wystarczą do sprawnego działania urządzenia.

Zmodernizowany chipset ma zapewnić o 25 procent wyższą wydajność. Dzięki niej można będzie skorzystać z inteligentnego skalowania rozdzielczości do 4K z wykorzystaniem AI.

Nvidia Shield TV kolejnej generacji oficjalnie

Źródło: techadvisor

Shield TV może skalować do rozdzielczości 4K materiały, które źródłowo mają rozdzielczość 360p, 480p lub 720p (z szybkością 30 klatek na sekundę).

Nie zabrakło też wsparcia dla Dolby Atmos i Dolby Vision. Można je wykorzystać w aplikacjach Netflix'a oraz Amazon Prime Video.

Dla bardziej wymagających przygotowano Shield TV Pro. Urządzenie posiada 3 GB RAM'u i 16 GB wbudowanej pamięci masowej oraz dwa porty USB 3.0 do podłączania urządzeń peryferyjnych, jak klawiatura lub mysz.

Shield TV został wyceniony na 149 dolarów. Model Shield TV Pro kosztuje 199 dolarów.