Nvidia dołączyła do Linux Foundation

Organizacja Linux Foundation powiększyła się o czterech kolejnych członków. Jednym z nich jest Nvidia produkująca karty graficzne i inne układy scalone. To kolejna duża firma, która zdecydowała się na członkostwo w organizacji pracującej nad ulepszaniem systemu Linux.

Nvidia

W roku 2011 dużym wydarzeniem było dołączenie do Linux Foundation firmy Broadcom zajmującej się technologiami bezprzewodowymi. Obecnie jej śladem poszły cztery kolejne firmy. Największą z nich jest producent kart graficznych i chipsetów Nvidia. Oprócz niej, do organizacji Linux Foundation przystąpił deweloper oprogramowania Fluendo, japońskie Lineo Solutions oraz firma Mocana zajmująca się bezpieczeństwem.

Nvidia to jeden z trzech największych producentów kart graficznych dla pecetów. Pozostałe to Intel i AMD, które już od dłuższego czasu są członkami Linux Foundation. Do tej pory Nvidia oferowała własnościowe sterowniki dla Linuksa i nie chciała uczestniczyć w projekcie Noveau pracującym nad otwartymi sterownikami. Wstąpienie do Linux Foundation nie jest jednak jednoznaczne z tym, że teraz to się zmieni.

Zobacz również:

  • Energetyczny kryzys dużego kraju. Powód? Górnicy!
  • Python najbardziej popularnym językiem programowania

Dołączenie do organizacji pracującej nad udoskonaleniem Linuksa może jednak sprawić, że Nvidia zacznie brać bardziej aktywny udział w tym procesie. Członkostwo w Linux Foundation przyśpieszy naszą współpracę z organizacjami i jednostkami grającymi kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości Linuksa, co umożliwi wspaniałe doznania dla użytkowników i deweloperów Linuksa - powiedział Scott Pritchett z Nvidii.

Niewątpliwie, nowi członkowie Linux Foundation oznaczają większe możliwości rozwoju otwartego i darmowego systemu operacyjnego. Zwłaszcza współpraca z popularnym producentem podzespołów jest ważna dla przyszłości Linuksa, gdyż powinna zwiększyć możliwości deweloperów i w efekcie jakość doznań użytkowników.