Nvidia i Electronic Arts zacieśniają współpracę

Firmy Nvidia i Electronic Arts ogłosiły zawarcie strategicznego porozumienia określającego zasady współpracy pomiędzy obiema firmami.

Zgodnie z zawartą umową, karty graficzne z chipami Nvidii będą wykorzystywane przez Electronic Arts przy produkcji i testowaniu gier tego wydawcy. EA będzie też rekomendował karty graficzne Nvidii dla swoich produktów. Oznacza to, że wszyscy developerzy współpracujący z wydawcą będą używali kart graficznych Nvidii, a gry przez nich tworzone będą tak skonstruowane, aby wykorzystywać specjalne opcje oferowane wyłącznie przez karty z chipami tego producenta.

EA będzie również "wspierać" notebooki z wmontowanymi kartami Nvidii oraz zagwarantować producentowi kart wyłączność na niektóre z oferowanych przez wydawcę produktów. W praktyce oznacza to tyle, że w pakietach z niektórymi kartami Nvidii będą dystrybuowane na zasadach wyłączności tytuły EA. Mimo zacieśnienia współpracy z producentem, przedstawiciele Electronic Arts zapewniają, że gry z logo EA wciąż będą kompatybilne z kartami innych producentów.


Zobacz również