Nvidia: kart graficznych będzie brakować do końca 2021 roku

Jest i będzie kiepsko przez kolejne miesiące. Tak zapowiada dyrektorka finansowa Nvidii, Colette Kress.

Colette Kress poinformowała, że zapotrzebowanie na nowe karty graficzne utrzymuje się wciąż na bardzo wysokim poziomie, a zarazem cały czas łańcuch produkcyjny nie funkcjonuje tak, jak trzeba. Chociaż produkcja ma się poprawić w kolejnych miesiącach, do końca roku nie będzie w stanie zaspokoić wszystkich zamówień. Jeśli zaś chodzi o bieżącą, to - jak informowaliśmy wielokrotnie - nowe modele kart graficznych trafiają przede wszystkim w ręce "górników", kopiących Etherum. Przez brak kart na rynku rosną ceny dostępnych, co skutkuje absurdalnymi sytuacjami - w sprzedaży ceny kart graficznych są wielokrotnie wyższe od referencyjnych.

Nvidia jest liderem branży procesorów graficznych dla gier, a jego jedyny póki co rywal - AMD - również boryka się z podobnymi problemami. Sprzedawcy donoszą, że najnowsze karty graficzne z serii Radeon RX 6000 dotarły na rynek w znacznie mniejszych ilościach, niż RTX 30 od początku roku. Tak więc - kłopoty mają wszyscy. Jednak Kress daje nadzieję - każdy kolejny kwartał 2021 przyniesie większą ilość wyprodukowanych kart graficznych niż poprzedni, ale dopiero w 2022 roku sytuacja powróci do normy. Póki co nowe karty kosztują koszmarnie drogo, zaś starsze nagle stały się droższe.

Zobacz również:

  • Wyjątkowa okazje! Markowy sprzęt sieciowy w unikalnych promocjach!
  • Najtańsze karty graficzne - skorzystaj z wyjątkowych okazji! [24-03-2023]
  • NVIDIA przygotowuje nowe RTX, których nikt się nie spodziewał

Jeśli chcesz mieć dobrą jakość gier, możesz wybrać alternatywę dla karty graficznej - na przykład GeForce Now lub Stadia, nabyć procesor ze zintegrowaną grafiką lub przekonać się do konsoli.