Nvidia ostrożnie z GeForce FX

Pierwsze testy prasowe najnowszych kart z procesorami GeForce FX NVidii nie wykazały zdecydowanej przewagi wydajnościowej tego procesora nad Radeonem 9700 Pro. NVidia nieco przybita takim przyjęciem nowego układu (patrz kawały na temat hałasu wytwarzanego przez cooler GeForce FX), ostrożnie wprowadza produkt na rynek.

Produkcja ma się ograniczać do 100 tys. procesorów, a sama NVidia zamierza skoncentrować się na promocji modeli profesjonalnych – Quadro FX i opracowaniem tańszych, okrojonych wersji GeForce FX o kodowych nazwach NV31, NV34 oraz NV35.

100 tysięcy procesorów na cały świat to liczba wręcz mikroskopijna. Z tego też względu nie należy się spodziewać wielkiej ilości modeli GeForce FX, które zaleją rynek i jednocześnie będą szybko taniały. W dodatku część ze 100 tys procesorów zostanie wykorzystana do produkcji modeli Quadro FX, które co ciekawe pracują z niższym taktowaniem rdzenia procesora.

Uaktualnienie: Na prośbę czytelników podajemy odnośnik do strony z zabawnymi zdjęciami, gdzie można zobaczyć jakie zastosowanie wg. użytkowników może mieć GeForce FX, http://www.beyond3d.com/forum/viewtopic.php?t=4063


Zobacz również