Nvidia otworzyła serwis z multimediami 3D

Nowa strona Nvidii pozwala użytkownikom na dzielenie się zdjęciami i filmami 3D oraz daje dostęp do profesjonalnych multimediów w trzech wymiarach. Materiały umieszczane w serwisie można oglądać w technologii Nvidia 3D Vision.

Producent kart graficznych otworzył wczoraj serwis z multimediami 3D. Już obecnie oferuje on sporo materiałów tego typu. Nowy serwis został nazwany 3D Vision Live - na razie z dopiskiem beta.

Wcześniej, w 2009 roku, Nvidia stworzyła technologię GeForce 3D Vision, która obecnie nazywa się po prostu 3D Vison. Dzięki niej można grać w kompatybilne gry komputerowe w 3D (ponad 400, jak podaje Nvidia) oraz oglądać trójwymiarowe filmy i zdjęcia.

Zobacz również:

  • Nvidia GeForce RTX 4000 – wszystko, co już wiemy [Aktualizacja 20.09.2021]

Do pełnego cieszenia się 3D Vision potrzebne są specjalne okulary, monitor obsługujący tę technologię, kompatybilna karta graficzna Nvidii, Windows 7 lub Vista oraz odpowiednie sterowniki.

Dzięki stronie 3D Vision Live użytkownicy technologii 3D od Nvidii otrzymają miejsce, dzięki któremu będą mogli w pełni cieszyć się zaletami nabytego przez nich sprzętu.

W celu oglądania zdjęć w serwisie potrzebny jest komputer kompatybilny z 3D Vision, którego konfigurację opisaliśmy powyżej. Aby oglądać filmy trzeba spełnić dodatkowe wymagania. Obsługiwane przeglądarki to IE 7 lub nowsza i Firefox 3.6 lub nowsza oraz Chrome. Należy też zainstalować Microsoft Silverlight przynajmniej w wersji 4.0.50401.

Zalecane procesory to Intel® Core2 Duo, AMD Athlon X2 albo lepsze. Wskazane jest też 2GB pamięci RAM (minimum 1GB) i łącze 6 Mb/s (minimum 1 Mb/s).