Nvidia po wycofaniu się z rynku mobilnego zapowiada konsolę mobilną Shield 2

Nvidia zapowiedziała wycofanie się z rynku mobilnego i nie ma zamiaru tworzyć już nowych procesorów z rodziny Tegra dla firm zajmujących się produkcją smartfonów i tabletów, ale nie porzuci swojego innego projektu w postaci konsoli do gier. Nvidia Shield doczeka się drugiej generacji.

Przenośna konsola do gier Nvidia Shield oparta o układ Tegra 4 to małe urządzenie przenośne zawierające ekran dotykowy, podzespoły rodem z tabletu i zintegrowany kontroler do gier. Można na niej uruchamiać gry napisane z myślą o systemie Android, ale to nie jedyna funkcja tego sprzętu. Posiadacze odpowiedniej karty graficznej Nvidii mogą przesyłać bezprzewodowo w obrębie domowej sieci obraz gry z komputera bezpośrednio na urządzenie mobilne.

Urządzenie nie zawojowało rynku, a podobną funkcję strumieniowania gier w obrębie własnej sieci wprowadziło Valve do swojej aplikacji Steam. Nvidii to jednak nie zraziło, a firma pracuje teraz nad drugą generacją konsoli Nvidia Shield. Dzisiaj zapowiedziana została data premiery tego urządzenia. Wedle najnowszych informacji sprzęt trafi do sprzedaży w Europie jeszcze przed końcem sierpnia bieżącego roku.

Nvidia po wycofaniu się z rynku mobilnego zapowiada konsolę mobilną Shield 2

Nvidia Shield 2 działać będzie pod kontrolą systemu Android 4.4.2, a napędzać ją będzie ostatni procesor z linii Tegra, czyli Tegra K1 wspierany przez 4 GB pamięci RAM. Urządzenie ma uruchamiać gry w jakości 1080p. Co istotne, gry napisane z myślą o Nvidia Shield 2 będzie można przesyłać bezprzewodowo do kompatybilnego telewizora, a do grania będzie można wykorzystać osobny kontroler podłączony do konsoli przez Bluetooth.

źródło: wccftech.com