Nvidia poprawia lewy prosty prawym sierpowym

Jak się okazuje, ofensywa Nvidii na rynku tańszych urządzeń będzie dotyczyć nie tylko chipsetów płyt głównych. Firma idzie za ciosem - dziś okazało się, że w III kwartale bieżącego roku zostanie zaprezentowana nowa wersja chipu GeForce 6200, który będzie współpracował ze 128 MB pamięci na karcie i 256 MB pamięci systemowej.

Druga połowa roku obfitować będzie w tanie rozwiązania Nvidii. Oprócz chipsetu C51 przeznaczonego dla tanich, królujących w typowych gospodarstwach domowych komputerów , firma ma zamiar wprowadzić nową wersję chipu GeForce 6200 z technologią TurboCache.

Technologia TurboCache ma dawać użytkownikom dostęp do tanich i cichych urządzeń, których funkcjonalność będzie identyczna, jak funkcjonalność urządzeń z wyższej półki. Oczywiście coś za coś: kosztujące mniej karty mają mieć wydajność co najwyżej "zbliżoną" do wydajności potężniejszych krewniaków.

Tymczasem ATI uderza z drugiej strony i prezentuje potwory mogące zdominować rynek najwydajniejszych kart graficznych. Najnowszy Radeon X800 XL z 512 MB pamięci ma się pojawić w sprzedaży w ciągu najbliższych trzech tygodni.

Może się jednak okazać, że w przypadku gier bazujących na Unreal Engine 3 512 MB pamięci na karcie to wciąż o 512 MB za mało...


Zobacz również