Nvidia pracuje jednocześnie nad trzema "komiksowymi" układami Tegra

Prezes Nvidii poinformował, że jego firma pracuje obecnie nad całą gamą mobilnych układów z rodziny Tegra. Co interesujące, ich kodowe oznaczenia wzorowane są na postaciach z komiksów.

Podczas wczorajszej konferencji Asia D: All Things Digital prezes Nvidii, Jen-Hsun Huang, podzielił się interesującymi informacjami na temat planów swojej firmy dotyczących mobilnego rynku. Zakładają one, że począwszy od układu Tegra 3, Nvidia będzie co roku przez cztery kolejne lata wprowadzała na rynek następne generacje mobilnej platformy Tegra.

Co interesujące, Jen-Hsun Huang poinformował też, że obecnie trwają już prace nad ostatnią z nich (jej kodowa nazwa to "Stark"). Powinna ona pojawić się na rynku w 2014 roku i zaoferować wydajność porównywalną z procesorami Intel Core 2 Duo.

Zobacz również:

  • Władze chcą zablokować przejęcie Arm przez Nvidię
  • Steam ujawnia wyniki nowej ankiety. Windows 11 mocno do góry

Warto dodać, że wszystkie układy Tegra będą posiadały kodowe nazwy, które pochodzą od komiksowych postaci. Po kolei otrzymujemy więc następujący zestaw "papierowych" bohaterów:

- Tegra 3, kodowa nazwa Kal-El (tak nazywał się Superman na planecie Krypton)

- Wayne (czyli prawdziwe nazwisko Batmana)

- Logan (Wolverine, jeden z najpopularniejszych superbohaterów ze świata Marvel Comics)

- Stark (Iron Man)

Według Jen-Hsun Huanga Nvidia zainwestowała do tej pory w rodzinę układów Tegra ponad dwa miliardy dolarów.

Najnowszy mobilny układ Nvidii - Tegra 3 - pojawi się na rynku 9 listopada, kiedy to do sprzedaży trafi tablet Asus Transformer Prime.