Nvidia prezentuje monitor ASUS ROG Swift 360 - z odświeżaniem 360Hz!

Jak dotąd 120 Hz uznawane było za bardzo wysokie odświeżanie, zaś 240 Hz za szczyt marzeń. Jednak Nvidia podnosi poprzeczkę - oto monitor z odświeżaniem 360 Hz.

Gdy chodzi o gry, im szybsze odświeżanie - tym lepiej. Im więcej fps, tym łagodniejsze animacje, efekty wizualne oraz lepsza responsywność. Szybkość jest szczególnie ważna w e-sporcie, gdzie ułamki sekund mogą decydować o zwycięstwie lub porażce. Dlatego z myślą o e-sportowcach Nvidia stworzyła serię wyświetlaczy G-Sync Esports Displays, która została zaprezentowana na targach CES 2020. Każdy z nich oferuje szybkość odświeżania sześciokrotnie większą, niż tradycyjne monitory 60 Hz. Wyświetlacza tego typu używa monitor ASUS ROG Swift 360 o wielkości 24,5". Jakość obrazu to 1080p, a osiągnięcie odświeżania 360 Hz było możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanego procesora G-Sync.

Nvidia prezentuje monitor ASUS ROG Swift 360 - z odświeżaniem 360Hz!

Nie podano jeszcze dostępności oraz ceny pierwszego monitora z 360 Hz, wiadomo jednak, że aby w pełni wykorzystać jego możliwości potrzebna będzie mocna karta graficzna. Jednak, mówiąc szczerze, 360 Hz to lekka przesada. Monitory z 240 Hz i G-Sync doskonale się sprawdzają i można kupić je w przystępnych cenach. Ludzkie oko może nie zauważyć różnicy pomiędzy 240 a 360 Hz, więc po co przepłacać? Aczkolwiek przy najbardziej dynamicznych grach e-sportowych te kilka dodatkowych fps może mieć znaczenie.