Nvidia przenosi konferencję z GTC 2020 do sieci

Zieloni zmieniają format swojej dorocznej konfernecji.

Rok 2020 to kolejne wielkie rozdanie na rynku podzespołów komputerowych i sprzętu do gier. Niestety niektóre najważniejsze wydarzenia zostały zakłócone ze względu na trwającą ciągle epidemię koronawirusa. W związku z nią wiele firm zrezygnowało z organizacji konferencji prasowych lub zmieniło ich konwencje. Coroczna konferencja GTC 2020 została w tym roku całkowicie odwołana. W związku z tym Nvidia postanowiła że ich doroczna konferencja będzie wydarzeniem wyłącznie internetowym.

Nvidia przenosi konferencję z GTC 2020 do sieci

Źródło: pcworld.com

Nvidia prowadzi obecnie rozmowy z prelegentami, którzy mieli pojawić się na scenie GTC 2020. Firma ma nadzieje, że wypowiedzi prelegentów zostaną nagrane i będą udostępnione podczas konferencji online.

Zobacz również:

  • GeForce RTX 40 będą mieć procesory Ada Lovelace 5 nm

Prezes i założyciel Nvidii - Jensen Huang nadal będzie wygłaszał swoje coroczne przemówienie na żywo. Dla wszystkich zainteresowanych widzów oraz branży technologicznej wydarzenie dostępne będzie jako transmisja online na żywo.

Dzięki zorganizowaniu konferencji online Nvidia ograniczy ryzyko zarażenia koronawirusem swoich pracowników oraz dziennikarzy przybyłych na wydarzenie, a na dodatek zaoszczędzi nieco pieniędzy. W chwili obecnej nie podano jeszcze szczegółowych informacji na temat daty i godziny wydarzenia.

Po raz pierwszy w historii Nvidia decyduje się na zorganizowanie tak ważnego dla siebie wydarzenia jedynie w sieci. Do tej pory wszystkie największe premiery odbywały się stacjonarnie, a transmisja online była jedynie dodatkiem dla osób, które nie mogły lub nie chciały pojawić się na premierze.

Na konferencji GTC 2020, która miała się odbyć w dniach 22-26 marca 2020 roku w San Jose McEnery Convention Center w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych Nvidia miała zaprezentować nowy sprzęt dla klientów konsumenckich. Mamy nadzieje, że podczas transmisji online zobaczymy najnowsze układy graficzne oparte na technologii Ampere. Możliwe, że pojawią się karty graficzne z rodziny RTX 3000. Ostatnie przecieki sugerują, że będą one nieco wydajniejsze od dostępnych obecnie modeli z rodziny RTX 2000.

Źródło: techspot.com