Nvidia przygotowała 28 wariantów kart GeForce RTX 30 - zobacz listę

Producenci sprzętu będą mogli zdecydować, jaki wariant karty graficznej umieszczą w swoich laptopach. Wybór jest potężny - pozwala na dopasowanie karty do profilu urządzenia.

Oczywiście najpotężniejsze modele to RTX 3080 Founders Edition - w kartach graficznych są to odpowiedniki flagowców w świecie smartfonów. Poniższa lista pokazuje, że Nvidia nie zdecydowała się na rezygnację z modeli Max-Q - czyli mających niższe taktowanie, a co za tym idzie, również wydajność. Wpłynie to pozytywnie na markę, ale równocześnie nie zmniejszy zamieszania, jakie towarzyszy sprzedaży kart "zwykłych" oraz Max-Q. Do dnia dzisiejszego sprzedawców i producentów obowiązywało embargo na publikowanie informacji na temat kart, a ponieważ już minęło, w sieci pojawił się pełen spis wariantów wraz z dokładnymi parametrami.

Co ciekawe - na stronie Nvidia mamy specyfikację kart, jednak jest ona praktycznie bezużyteczna, ponieważ nie mamy informacji o wariantach. Poniższe zestawienie wraz ze szczegółami opublikował portal VideoCardz, który z kolei wziął informacje z innego serwisu - ComputerBase. My zaś dzięki temu możemy określić, jaka karta RTX będzie nam potrzebna do planowanych zastosowań.

Nvidia przygotowała 28 wariantów kart GeForce RTX 30 - zobacz listę

Oczywiście należy pamiętać, że im lepsza specyfikacja, tym więcej dany wariant RTX 30 będzie kosztować, ale jeśli zainwestuje się w te najlepsze, można mieć pewność wykorzystywania najnowszych rozwiązań technologicznych przez kilka kolejnych lat.

Źródło: VideoCardz