Nvidia przyznaje, że jest problem ze sterownikami GeForce w wersji 364.47

Użytkownicy kart Nvidia GeForce korzystający z kilku monitorów powinni wstrzymać się z instalacją najnowszych sterowników w wersji 364.47. Nvidia potwierdza, że nowa wersja może sprawiać problemy.

Zwykle po premierze nowych głośnych gier wideo pojawiają się nowe sterowniki do kart graficznych, dzięki którym świeży tytuł działa nieco sprawniej na komputerach osobistych. Nie inaczej stało się po debiucie The Division wyprodukowanego przez Ubisoft, a Nvidia udostępniła klientom sterowniki do kart GeForce w wersji 364.47.

Okazało się, że do nowych driverów wkradł się błąd. Użytkownicy komputerów z systemem operacyjnym Windows 10, do których podłączony jest więcej niż jeden ekran, zgłaszają najróżniejsze przypadłości. Wśród problemów wymieniane są między innymi BSOD (Blue Screen of Death, czyli niesławny "niebieski ekran śmierci"), znikanie całego obrazu i wiele innych, pomniejszych problemów.

Nvidia - sterowniki 364.47 sprawiają problemy

Nvidia - sterowniki 364.47 sprawiają problemy

Użytkownicy, którzy korzystają z Windows 10 i kilku monitorów oraz zainstalowali sterowników do kart Nvidia GeForce w wersji 364.47, mogą mogli już niedługo rozwiązać problem instalując nowe sterowniki w wersji beta, które obecnie przechodzą certyfikację WHQL w Microsofcie. Nvidia jest świadoma problemu z wersją driverów 364.47 i pracuje też nad rozwiązaniem problemów i udostępnieniem stabilnej wersji pozbawionej błędów.

Osoby, które nie chcą czekać na nowe sterowniki, mogą odinstalować je w trybie Windows Safe i na czas instalacji odłączyć jeden monitor. Pomocne może być skorzystanie z normalnego trybu instalacji zamiast z trybu ekspresowego.