Nvidia rozpoczyna sprzedaż własnych kart graficznych

Do tej pory Nvidia dostarczała jedynie układy graficzne, które były montowane na kartach zewnętrznych firm. Sytuacja ta uległa jednak zmianie. W USA można już nabyć karty graficzne oznaczone logo firmy.

Redakcja serwisu HardOCP odszukała i opisała pierwsze karty graficzne produkowane przez Nvidię. Trafią one do sprzedaży - na zasadach wyłączności - do amerykańskiej sieci sklepów Best Buy. Ich oficjalna data premiery to dziesiąty października, choć niektóre ze sklepów pośpieszyły się i rozpoczęły sprzedaż już 5 pażdziernika. Co ciekawe, choć Nvidia twierdzi, że zaprojektowała i wyprodukowała swoje sprzętowe nowości, to HardOCP donosi, iż prawdziwym producentem kart jest firma Foxconn.

W sklepach znalazły się dwa modele opisywanego sprzętu. Są nimi GTX 460 i GTS 450. Karty są urządzeniami referencyjnymi. W tym przypadku oznacza to, że nie podkręcono ich zegarów, a zainstalowane układy chłodzenia pochodzą bezpośrednio od Nvidii. GTX 460 wyceniono na 299 dolarów, a GTS450 na 199 dolarów. Karty objęte są trzyletnią gwarancją.

Zobacz również:

  • Najtańsze karty graficzne - skorzystaj z wyjątkowych okazji! [27-01-2023]
  • GeForce RTX 3060 - najlepsze oferty i promocje [27.01.2023]

Nvidia niestety nie zdradziła czy sprzedaż jej "własnych" kart to jedynie badanie rynku czy też firma zamierza zaistnieć również jako producent kart graficznych.