Nvidia rozpoczyna sprzedaż własnych kart graficznych

Do tej pory Nvidia dostarczała jedynie układy graficzne, które były montowane na kartach zewnętrznych firm. Sytuacja ta uległa jednak zmianie. W USA można już nabyć karty graficzne oznaczone logo firmy.

Redakcja serwisu HardOCP odszukała i opisała pierwsze karty graficzne produkowane przez Nvidię. Trafią one do sprzedaży - na zasadach wyłączności - do amerykańskiej sieci sklepów Best Buy. Ich oficjalna data premiery to dziesiąty października, choć niektóre ze sklepów pośpieszyły się i rozpoczęły sprzedaż już 5 pażdziernika. Co ciekawe, choć Nvidia twierdzi, że zaprojektowała i wyprodukowała swoje sprzętowe nowości, to HardOCP donosi, iż prawdziwym producentem kart jest firma Foxconn.

W sklepach znalazły się dwa modele opisywanego sprzętu. Są nimi GTX 460 i GTS 450. Karty są urządzeniami referencyjnymi. W tym przypadku oznacza to, że nie podkręcono ich zegarów, a zainstalowane układy chłodzenia pochodzą bezpośrednio od Nvidii. GTX 460 wyceniono na 299 dolarów, a GTS450 na 199 dolarów. Karty objęte są trzyletnią gwarancją.

Zobacz również:

  • RTX 3070 Ti - gdzie kupisz w Polsce? I za ile? [aktualizacja 16.09.2021]
  • Szef Nvidii na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi świata

Nvidia niestety nie zdradziła czy sprzedaż jej "własnych" kart to jedynie badanie rynku czy też firma zamierza zaistnieć również jako producent kart graficznych.