Nvidia wycofuje się z MWC 2020 mimo sponsorowania całego przedsięwzięcia

Nvidia idzie w ślady Sony i Samsunga. Przedstawiciele firmy rezygnują z udziału w targach mimo, że Nvidia je finansuje.

Koronawirus kompletnie sparaliżował targi Mobile World Congress w 2020 roku.

Nvidia wycofuje się z MWC 2020 mimo sponsorowania całego przedsięwzięcia

Źródło: nvidia.com

Po oświadczeniach wydanych przez Samsunga i Sony Nvidia również postanowiła, że nie wyśle swoich pracowników na Mobile World Congress 2020 do Barcelony. Przedstawiciele firmy powołali się na obawy związane z wybuchem epidemii koronawirusa, która została uznana jako światowe zagrożenie. Nvidia obawia się podróży międzynarodowych swoich pracowników.

Co ciekawe Nvidia nie jest pierwszą firmą, która rezygnuje z uczestnictwa w tegorocznej edycji, ale firma ta jest głównym partnerem MWC, więc sprawa staje się dosyć poważna.

"Biorąc pod uwagę zagrożenia dla zdrowia publicznego związane z koronaawirusem, zapewnienie bezpieczeństwa naszym kolegom, partnerom i klientom jest sprawą najwyższej wagi. Z niecierpliwością czekaliśmy na możliwość podzielenia się naszą pracą w AI, 5G i vRAN z branżą. Żałujemy, że nie weźmiemy w niej udziału, ale uważamy, że jest to słuszna decyzja".

Nvidia jako firma jest bardziej kojarzona z kartami graficznymi oraz gamingiem, a nie z rynkiem mobilnym, ale mimo tego firma posiada wiele technologii, które mogą trafić do urządzeń mobilnych. Mowa o sztucznej inteligencji, usługach chmurowych związanych z grami oraz rozpoznawaniem mowy.

Nvidia planowała łącznie aż dziesięć sesji i roundtables, które miały skupiać się na zagadnieniach poświęconych AI na tegorocznych targach MWC w Barcelonie. W chwili obecnej wydarzenia te nie zostały odwołane, ale łatwo sobie wyobrazić, że bez pracowników Nvidia z pewnością nie wniosą one żadnych nowości.

W chwili obecnej na targach MWC 2020 w Barcelonie wystawiać się będą firmy takie, jak Qualcomm, Lenovo, Motorola, Xiaomi, Vivo oraz submarka Huawei'a - Honor. Przedsiębiorstwa te nie obawiają się koronawirusa.

Z targów początkowo zrezygnowało ZTE, ale finalnie firma powinna pojawić się w Barcelonie. Najwięksi gracze, którzy się wycofali to LG, Ericsson, Sony oraz Samsung, który obecnie skupia się na premierze swoich flagowch smartfonów Galaxy S20.

Źródło: techspot.com