Nvidia zaprzecza: nie zrezygnujemy z chipsetów!

Nvidia już zdementowała plotkę, która pojawiła się w Internecie kilka dni temu. Firma nie ma zamiaru wycofywać się z produkcji chipsetów do płyt głównych.

Przypomnijmy: w piątek donosiliśmy, że tajwański portal DigiTimes powołujący się na źródła "bliskie producentom płyt głównych" opublikował informację, zgodnie z którą Nvidia miałaby zrezygnować z produkcji chipsetów. Firma chciała ponoć skupić się na konstruowaniu układów graficznych.

Jednak przedstawiciele korporacji stanowczo zaprzeczyli wieściom. Jak mówi Brian Burke z Nvidii, firma na rynku chipsetów jest silniejsza niż kiedykolwiek. Na platformie AMD nForce stosowane jest w 60% płyt głównych (badania Mercury Research dla II kw. 2008 r.). Ponadto technologia SLI ma być wybierana przez użytkowników wielu kart graficznych ze względu na jej świetną skalowalność, kompatybilność z grami i stabilność sterowników.

Należy jednak podkreślić, że przynajmniej część tej wypowiedzi niekoniecznie jest prawdziwa. Jak bowiem okazało się w trakcie procesu dotyczącego Vista Capable, Nvidia odpowiada za 29% niebieskich ekranów o błędzie pojawiających się w Viście (patrz: "Windows Vista Capable - proces, którego mogło nie być")

Błędy wywoływane przez problemy ze sprzętem i oprogramowaniem (źródło: Microsoft)

Błędy wywoływane przez problemy ze sprzętem i oprogramowaniem (źródło: Microsoft)

Źródło: DailyTech