O co tyle hałasu - test i wideoprezentacja Xboxa 360!

Po za tym polityka firmy jest nastawiona na "drugi" start, czyli wzmożoną kampanię w okolicach planowanej przyszłorocznej premiery PS3. Na chwilę obecną lepiej się skupić na obecnych konsolach i grach.

Xbox360 stał się ciałem, przetarł kilka szlaków. Pokazał, że Europa nie zawsze musi być na szarym końcu. Jednak jest na razie jak małe dziecko, tylko z kilkoma zabawkami. Dajmy mu czas dorosnąć.

Dane techniczne:

Sprzęt:

1. Wsparcie dla formatów DVD-video, DVD-Rom, DVD-R/RW, CD-DA, CD-Rom, CD-R, CD-RW, WMA CD, MP3 CD, JPEG oraz CD

2. Wszystkie tytuły pracujące w trybie 16:9, 720p and 1080i, anti-aliasing

4. 3 porty USB 2.0

5. Maksymalnie 4 kontrolery wireless

6. Odłączany dysk 20 GB

7. Wi-Fi

Informacje na temat zainstalowanego procesora IBM

- Częstotliwość 3,2 GHz trzech rdzeni symetrycznych

- 2 sprzętowe potoki na rdzeń symetryczny

- 1 VMX-128 jednostka wektorowa na rdzeń

- 1 MB L2 cache

Oto kilka tytułów dostepnych na Xboxa360:

Kameo Elements of Power

Śliczna, kolorowa i bogata grafika. Niestety także bardzo nierówna, widać ze gra nie była pisana pod kątem X360, ale przeniesiona z starszej platformy. Część lokacji i scenek pokazuje moc drzemiącą w nowej konsoli. Moment gdy Kameo jadąc na koniu trafia w sam środek bitwy pokazuje na czym polega nowa generacja. System zamiany w rozmaite formy nie jest specjalnie oryginalny, jednak bardzo fajny. Wiele zagadek i potyczek z bossami trzeba będzie rozwiązać łącząc umiejętności poszczególnych form. Gra się bardzo przyjemnie, sporadyczne skoki animacji nie przeszkadzają. Rare po raz kolejny pokazało klasę, choć można było spodziewać się więcej.

Perfect Dark Zero

Kolejna pozycja Rare. Tym razem to prequel hitu jeszcze z Nintendo 64. Znakomita grafika i fizyka, przywodząca na myśl Half-Life 2 czy FarCry. Do tego dorzucamy genialny klimat tajnej agentki i znakomitą oprawę audio. Tryby zarówno dla samotnego gracza jak i multiplayer (Xbox Live!). Gra się znakomicie, wciąga bez litości. Każda misja to majstersztyk, inna od poprzedniej i pełna ciekawych patentów. PDZ pokazuje, jaki potencjał drzemie w konsoli, gdy odda się ją w ręce zdolnych artystów. Z braku Halo 3 - najlepszy FPP na Xbox360, choć nie każdemu przypadnie do gustu.

Condemned

Wariacje Segi wraz z Warner Bross na punkcie Silent Hill'a oraz kryminałów. Horrorek FPP, którego fabuła kręci się wokół pewnego policjatna obdarzonego zdolnościami paranormalnymi. Bohater jest oskarżony o morderstwo i musi schwytać maniakalnego szaleńca by oczyścić swe dobre imię. Graficznie nie powala, jednak ma swój klimat. Jest ciemno, brudno i strasznie, szczegółowe lokacje budzą podziw - szkoda ze jest ich mało. Do tego sporo brutalności i krwi sprawią ze nie jest to pozycja dla każdego. Niektóre momenty potrafią nieźle zaszokować i wystraszyć. Gra bardzo "filmowa", z ciekawym scenariuszem i bardzo wciągająca.

Need 4 Speed Most Wanted

Na przykładzie NFSMW widać, czego można się spodziewać po większości producentów w temacie X360. Przynajmniej na kolejne miesiące. Konwersja, czysta konwersja z obsługą standardu HDTV i kilkoma dodatkowymi efektami graficznymi, dodanymi momentami na siłę. Gra się nie różni niczym od wersji na PC czy zwykłego Xbox'a. Nawet graficznie wygląda tak samo. Jeśli z jakiś dziwnych powodów nie podoba się wam Project Gotham Racing 3, a nowego "Needa" nie widzieliście to można łyknąć...