OCZ Trifecta: microSD, SD i pendrive w jednym

OCZ Secure Digital Trifecta to nazwa bardzo interesującego urządzenia, zaprezentowanego przez firmę OCZ Technology. Jest to zestaw składający się z karty microSD oraz specjalnej przejściówki, która może również służyć jako karta SD oraz klucz USB.

Nowość to kombinacja karty microSD, karty SD i klucza USB. Dzięki niej - jak podkreśla producent - możliwe jest łatwe przenoszenie plików pomiędzy różnymi urządzeniami, takimi jak telefony komórkowe, aparaty fotograficzne i komputery PC.

OCZ Trifecta: microSD, SD i pendrive w jednym

OCZ Trifecta 66 X 1GB

Jej konstrukcja jest bardzo prosta. Przypomina zwykłą kartę Secure Digital (mierzy 32 x 24 x 2,1 mm) z tą jednak różnicą, że wyposażona została w niewielkie gniazdo, w którym umieszczamy kartę microSD. Dodatkowo po odłączeniu specjalnej nasadki użytkownik otrzymuje do dyspozycji wtyczkę USB 2.0 Hi-Speed, pozwalającą na bezproblemową komunikację z komputerem.

OCZ Secure Digital Trifecta dostępna będzie w dwóch wersjach - 1-gigabajtowej (Trifecta 66 X 1GB) oraz 2-gigabajtowej (Trifecta 66X 2 GB). Obie odczytują zapisane dane z maksymalną prędkością 10 MB/s (66x) i objęte zostały 5-letnią gwarancją. Niestety, ich ceny nie zostały na razie podane.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta w informacji prasowej.