OCZ: pamięci DDR2 z nowym chłodzeniem

Firma OCZ Technology Group wzbogaciła rodzinę pamięci Reaper HPC (Heat Pipe Conduit) o nowe moduły, którym nadała oznaczenie PC2-6400 ReaperX HPC (Heat Pipe Conduit). Układy różnią się od swoich "starszych braci" nieco inną konstrukcją pasywnego chłodzenia.

Nowe moduły DDR2 - PC2-6400 ReaperX HPC (Heat Pipe Conduit) - obsługują profile EPP (Enhanced Performance Profiles). Dzięki temu obsadzone w kompatybilnych płytach głównych pracują z efektywną częstotliwością taktowania równą 800 MHz przy ustawieniach EPP 4-4-3-15 (CAS-TRCD-TRP-TRAS). Kości korzystają z napięcia zasilającego 2,1 V z możliwością podniesienia go do 2,2 V EVP (Extended Voltage Protection) bez obawy o utratę dożywotniej gwarancji.

PC2-6400 ReaperX HPC (Heat Pipe Conduit)

PC2-6400 ReaperX HPC (Heat Pipe Conduit)

Co najważniejsze, w odróżnieniu od pozostałych układów z rodziny Reaper HPC wykorzystują nowy system chłodzenia. Składa się on z dwóch aluminiowych radiatorów umieszczonych bezpośrednio na module oraz dwóch miedzianych ciepłowodów połączonych z aluminiowym radiatorem umieszczonym nad modułem.

Nowość dostępna jest w zestawie Dual Channel (PN - OCZ2RPRX800EB4GK) o łącznej pojemności 4 GB. Niestety jego cena nie została podana. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.